Niedziela (19.01)


09:00

+ Henryk MAKURAT (z racji urodzin)

11:00

++ dziadkowie Lidia i Leon

12:30

w 18. urodziny Wiktora, w podz. i z prośbą

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Poniedziałek (20.01)


07:00

+ Alfons PODJASKI

Wtorek (21.01)


07:00

++ Agnieszka KURKOWSKA (z racji urodzin)

Środa (22.01)


07:00

++ Teresa TROKA (w rocznicę śmierci) i z rodziny

Czwartek (23.01)


07:00

++ Helena i Alfons SYNAKOWSCY, Maria, Bolesław
i Tomasz ZDROJEWSCY

Piątek (24.01)


07:00

++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, rodzice z obojga stron

Sobota (25.01)


07:00

++ Zygfryd i Salomea oraz Klementyna (w rocznicę śmierci)

Niedziela (26.01) Niedziela Słowa Bożego


09:00

++ Helena PÓŁCZYŃSKA oraz dziadkowie i babcie

10:30

Intronizacja Pisma Świętego, adoracja, medytacja Słowa Bożego

11:00

++ Paweł CYGERT (8. r. śmierci) i dusze czyśćcowe

12:30

+ Zygmunt FORMELA

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym


Zmarł nasz parafianin śp. Józef BEMOWSKI – różaniec, dziś (niedziela) i w kolejne dni poprzedzające pogrzeb, będzie odmawiany o 18:00 w kaplicy; termin pogrzebu będzie podany w poniedziałek (20.01.)

Parafialny Zespół Caritas Wolontariat wraz ze Stowarzyszeniem Aktywni Kaszubi będzie organizował w Domu Parafialnym w Skorzewie comiesięczne Warsztaty „Jak przeżyć żałobę”: od marca do grudnia 2020 w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Szczegółowe informacje i zapisy pod adresem: ; Pierwsze spotkanie odbędzie się 7. marca 2020, a zapisy zbierane są do 25. lutego 2020.

W dniach 18-25.01. trwa Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan – za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach tego tygodnia można uzyskać odpust zupełny.

Dziś (19.01.) kolekta na WSD w Pelplinie

Biuro parafialne –wtorek i czwartek (po Mszy św. o 7:00); w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny (tel. 889-238-654).

Za tydzień niedziela Słowa Bożego (26.01.) – o 10:30 intronizacja Pisma Świętego, adoracja i medytacja Słowa Bożego

W dniach 24 – 26.01.2020 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pom. odbędą się doroczne rekolekcje dla rolników i członków ich rodzin. Zgłoszenia i rezerwację noclegów: Dom Rekolekcyjny Księży Werbistów: ul. Długa 22, 86-130 Laskowice Pom.; tel. 52 330 73 00; e-mail:

Żłóbek, wystrój bożonarodzeniowy i śpiewanie kolęd będzie nam towarzyszyć do 02.lutego (Ofiarowanie Pańskie – MB Gromnicznej) mimo, że okres Bożego Narodzenia kończy się dziś; o zmianę dekoracji kościoła proszę Wolontariat dn. 03.lutego.

Od lutego br. PGT rozpoczyna przygotowanie spektaklu teatralnego mającego uhonorować św. JPII w 100-lecie jego urodzin (18.05.)

Sakramentalne odwiedziny chorych w lutym (piątek 07.02.)

Wakacyjny wyjazd do Francji (17-24 lipca 2020 r.) – koszt 2560 złotych + 134,50 euro za osobę – zapisy w zakrystii po Mszach św. (do końca lutego)

Plan wakacyjnego wyjazdu do Francji


AMSTERDAM – BRUKSELA – PARYŻ – STRASBURG – NORYMBERGIA
17-24.07.2020r.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w SKORZEWIE
Ks. Aleksander Dziadowicz


Dzień I
Piątek
17.07.2020r.

ok. 1000 km

Zbiórka uczestników wyjazdu w Skorzewie (wyjazd ok.5.00). Przejazd autokarem trasą: Szczecin, Berlin, Hanower.  Następnie przyjazd na nocleg w pobliżu granicy z Holandią. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień II
Sobota
18.07.2020r.

60 + 220 km

Śniadanie. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie stolicy Holandii. W programie m.in. rejs statkiem po kanałach, rynek kwiatowy, Plac Dam i inne. Następnie przejazd do Belgii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Brukseli.


Dzień III
Niedziela
19.07.2020r.

330 km

Śniadanie. Przejazd do centrum Bukseli i Msza św. w kościele Notre Dame de la Chapelle – koncelebra na polskiej mszy godz. 9.30. Zwiedzanie Brukseli – wielokulturowej stolicy Belgii, położonej nad rzeką Zenne. W planie obiekty takie jak: Katedra św. Michała i św. Guduli na wzgórzu Treurenbergu, Grand Palace, historyczny europejski rynek z gotyckim Ratuszem etc. Przejazd do Paryża. Ewentualnie rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg w okolicach Paryża.


Dzień IV
Poniedziałek

20.07.2020r.

Śniadanie. Przejazd do centrum Paryża. Msza św. w Kaplicy Cudownego Medalika;  zwiedzanie Luwru – jednego z największych muzeów na świecie, gdzie znajduje się obraz „Mona Lisa”. Spacer po najbardziej znanych zabytkach stolicy Francji m.in. Pantheon, Łuk triumfalny i słynne Pola Elizejskie, Grób Napoleona Bonaparte, przejazd przez historyczne place. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Paryża.


Dzień V
Wtorek
21.07.2020r.

170 + 350 km

Śniadanie. Przejazd do Reims (150 km) – zwiedzanie gotyckiej Katedry Notre-Dame. Jest uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej, miejsce chrztu i koronacji królów Francji. Przejazd do hotelu w Rosheim (350 km). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Rosheim u sióstr Benedyktynek.


Dzień VI
Środa
22.07.2020r.

2 x 20 km

Śniadanie. Przejazd na Górę świętej Otylii. Zwiedzanie klasztoru na wzgórzu w miejscowości Mont Sainte-Odile, gdzie znajdują się szczątki św. Otylii. Msza św. Przejazd do Strasburga Zwiedzanie Strasburga – zabytkowego miasta w północno-wschodniej części Francji, położonego nad rzeką Ren. W programie m.in. Katedra NMP, Plac Kleberg, rejs statkiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Rosheim u sióstr Benedyktynek.


Dzień VII
Czwartek
23.07.2020r.

360 km

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Norymbergii. Spacer z przewodnikiem po średniowiecznym mieście. W programie m.in. kościół św. Elżbiety, Ehekarussell – fontanna oraz spacer uliczką Weißgerbergasse. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Norymbergii.


Dzień VIII
Piątek
24.07.2020r.

930 km

Śniadanie. Powrót do Polski. Przejazd przez granice niemiecko-polską. Przyjazd do Skorzewa w późnych godzinach wieczornych. Ewentualnie przed wyjazdem Msza św. w Katolickiej Misji Polskiej w Norymberdze – do uzgodnienia.


CENA: 2560ZŁ

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • napojów do obiadokolacji.

UWAGI:

 • Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,