Niedziela (01.12) I. niedziela Adwentu

09:00

++ Jan i Janina PIERZGALSCY oraz dziadkowie

10:30

Różaniec – spotkanie Żywego Różańca

11:00

+ Leszek GUŹDZIOŁ (z racji urodzin)

11:00

w int. parafian

15:00

Poświęcenie krzyża przy ul. Rekowska/Polna (Koronka do Miłosierdzia Bożego)

17:00

++ rodzice Stefania i Edmund JAKUBEK oraz ++ rodzeństwo i pokrewni

Poniedziałek (02.12)

06:45

++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, Bronisław KULAS oraz dusze czyśćcowe

06:45

++ Edmund NOWICKI i dusze w czyśćcu

09:00

………………………………………

10:00

Droga krzyżowa

18:00

++ Hanna PIERZGALSKA i rodzice z obu stron

18:00

w pewnej intencji

19:00

Katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania

Wtorek (03.12)

06:45

+ Stanisław SEYDA (z racji urodzin)

06:45

………………………………………

09:00

………………………………………

10:00 – 15:00

Sakramentalne odwiedziny chorych

18:00

w int. parafian

18:00

+ Krystyna PÓŁCZYŃSKA (1. rocznica śmierci)

19:00

Droga krzyżowa

Środa (04.12) I. środa m-ca

06:45

………………………………………

09:00

………………………………………

16:00 – 18:00

Spowiedź przed I. piątkiem m-ca

17:00

Różaniec za polecanych w Wypominkach Rocznych

18:00

++ polecani w Wypominkach Rocznych

18:00

+ Bogdan FELSKOWSKI

Czwartek (05.12) I. czwartek m-ca

06:45

w 27. rocznicę ślubu pp. Ewy i Kazimierza, w podz. i z prośbą

16:00 – 17:00

Godzina Święta

16:00 – 17:00

Spowiedź

Piątek (06.12) I. piątek m-ca / św. Mikołaja

06:00 – 06:40

Spowiedź

06:45

+ Wanda FELSKOWSKA

Sobota (07.12) I. sobota m-ca

07:30

+ Krystyna PÓŁCZYŃSKA                        (medytacja,różaniec)

17:00

o potrzebne łaski dla żywych i zbawienie dla ++ z rodziny DUŁAK i HERBASZ

Niedziela (08.12) II. niedziela Adwentu

09:00

o Boże błog. dla całej rodziny KRUSZYŃSKICH

10:15

katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych

11:00

o Boże błog. dla ks. Proboszcza (od Róży Niepokalanego Poczęcia NMP)                                    poświęcenie medalików

12:00 – 13:00

GODZINA ŁASKI

17:00

+ Anna KRUSZYŃSKA (w 6. rocznicę śmierci)

W int. Parafian ks. Marek, Latina

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (wtorek) św. Franciszka Ksawerego; (środa) św. Barbary; (piątek) św. Mikołaja; (sobota) św. Ambrożego; (niedziela) Niepokalanego Poczęcia NMP.

Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i wtorek od 16:30 do 17:30 oraz w czwartek i piątek od 17:00 do 18:00; w sprawach nagłych proszę o kontakt (tel. 889-238-654).

„Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej (13 – 15.12.2019 r.) w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze. Szczegóły na plakacie i stronie www.rodzinydiecezjipelplińskej.pl

Od marca 2020 r. Parafialny Zespół Caritas będzie organizował w Domu Parafialnym w Skorzewie comiesięczne Warsztaty „Jak przeżyć żałobę”; jest to kontynuacja inicjatywy zrealizowanej 3 lata temu. Szczegóły i terminy spotkań będą podane po 15.12. 2019 r.

W czasie adwentu roraty będą w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o 6:45, w środy o 17:00, a w soboty o 7:30. Ewentualne zmiany będą podawane na bieżąco

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Celem prowadzonej zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Nasz były organista, Damian, w miniony czwartek (28.11.) przyjął święcenia w stopniu diakonatu; w sobotę 30 maja 2020 wraz ze współbraćmi będzie wyświęcany na prezbitera – proszę o modlitwę za przygotowujących się do święceń kapłańskich

Można zaopatrzyć się w kalendarze na 2020 r. (duże 10zł i małe 5zł), opłatki oraz świece CARITAS (małe 8 zł i 15 zł duże)

W poniedziałek (02.12.) wielki kontener z parkingu cmentarnego zostanie wywieziony zgodnie z umową parafialną; na miejsce wrócą mniejsze pojemniki na segregowane odpady cmentarne – proszę, aby przestrzegać ustalonych form ich segregacji

Bo odebrania jest najnowszy nr czasopism: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Tak Rodzinie, Anioł stróż, Różaniec

Dziś (1.12.) kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej

Od dziś (1.12.) trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe (1-4.12.), które stanowią odnowienie Misji Świętych, poprowadzi je ks. Stanisław Gawlicki COr; poniedziałek – środa (2-4.12.) różaniec i okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św.

Sakramentalne odwiedziny chorych (podczas rekolekcji – wtorek 03.12. od 10:00)

Spowiedź przed I. piątkiem m-ca grudnia (podczas rekolekcji – środa 4.12. od 16:00)

W środę (4.12.) na Mszach będzie składka na podziękowanie rekolekcjoniście

W II. niedzielę m-ca (08.12.): kolekta inwestycyjna – na remont kościoła i zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie

W II. niedzielę m-ca kazanie z seriikazań praktycznych”; od 12:00 do 13:00 Godzina Łaski

Plan kolęd będzie dostępny na stronie parafii od połowy grudnia

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym może przebywać jednocześnie

 

1 osoba na 15m²
= 30 osób

+służba ołtarza

 

 

Proszę o zachowanie wymaganych odstępów w świątyni, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa

 

Taśmy ostrzegawcze mają na celu wspomóc zachowanie odstępów między osobami siedzącymi w ławkach

Proponowany grafik uczestnictwa, aby wspomóc równomierną obecność wiernych na 5 Mszach w porządku niedzielnym
(16/17 stycznia 2021)

 

SOBOTA

17:00 ul. Pogodna / Brzozowa / Ogrodowa / Starowiejska / Krótka / Słoneczna / Długa /  Łąkowa / Rzemieślnicza
18:00 Kolejarzy / Wąska / Spokojna 1 / Kościerska + blok przy kurnikach / Na Wzgórzu

 

NIEDZIELA

09:00 ul. Sarnia /  Zielona / Zielona Dolina / Zielone Wzgórze / Klonowa / Nowowiejska / Wybudowanie pod Kościerzynę / Kościelna / Leśna /  Źródlana / Długa
11:00 ul. Kolejarzy / Lipowa /  Peplińskiego / Cicha, Złota /  Łubinowa / Polna / Malinowa / Słonecznikowa /  Kościerska /  Wrzosowa / Na Zakręcie / Rekowska / Polna / Wąska
12:30 ul. Spacerowa / Sportowa / Na Wzgórzu / Kościerska / Spokojna / ks. Repińskiego / Ks. Wryczy / Młyńska /  Kasztanowa / Jeziorna / Wodna / Kwiatowa
15:00 Koronka z Komunią św.