Niedziela (10.11)

09:00

++ rodzice i rodzeństwo obu stron, pokrewni oraz dusze czyśćcowe

10:15

katecheza dla dzieci Pierwszokomunijnych

11:00

+ Zygmunt FORMELA

17:00

++ Teresa, Leon, Małgorzata STENCEL

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Poniedziałek (11.11)

09:00

++ Jan KRUSZYŃSKI oraz dusze czyśćcowe

17:00

++ dziadkowie z obu stron i dusze czyśćcowe

18:00

Spotkanie Wolontariatu

Wtorek (12.11)

17:00

++ Stanisław, Paweł, Jadwiga oraz dusze czyśćcowe

Środa (13.11)

17:00

++ dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek (14.11)

17:00

++ Gerard, rodzice, pokrewni i dusze czyśćcowe

Piątek (15.11)

17:00

++ Edmund CIEMIŃSKI, rodzice z obu stron, pokrewni

Sobota (16.11)

15:30

w 45. rocznicę ślubu pp. Teresy i Jana, w podz. i z prośbą

17:00

++ Jan, Anna, Zygmunt, Jerzy, Józef i z rodziny JAKUBEK

Niedziela (17.11)

09:00

w 60. urodziny Zenona, w podz. i z prośbą dla całej rodziny

11:00

++ Zygfryd i Salomea ZDROJEWSCY, rodzice i rodzeństwo

17:00

++ Feliks i Adam STUDZIŃSCY, pokrewni i dusze czyśćcowe

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (poniedziałek) św. Marcina z Tours; (wtorek) św. Jozafata Kuncewicza; (środa) Pierwszych męczenników Polski;

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii; zbieramy na spłatę remontu naszego kościoła

Dziś, w związku z kazaniami praktycznymi, w parafii gościmy ks. dra Andrzeja Meggera z KUL w Lublinie

Dziś w całej Polsce trwa Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym – w związku z tym przed świątyniami organizowana jest zbiórka do puszek na SUDAN Południowy

W przyszłą niedzielę (17.11.) kolekta będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie

Od 11 do 22 listopada br. biuro parafialne będzie NIECZYNNE; w sprawach nagłych proszę o kontakt z księżmi ze Stężycy (tel. 58.684-33-09 lub 604-233-849).

Intencje na Wypominki Roczne (różaniec i Msza św. w każdą I. środę m-ca) można składać do skrzyni, która znajduje się w kościele przy relikwiach św. Faustyny

Można zakupić kalendarze na 2020 r.: duże 10zł i małe 5zł

Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej (13 – 15.12.2019 r.) w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze. Szczegóły na plakacie i stronie www.rodzinydiecezjipelplińskej.pl

Od lutego 2020 r. Parafialny Zespół Caritas będzie organizował w Domu Parafialnym w Skorzewie comiesięczne Warsztaty „Jak przeżyć żałobę”; jest to kontynuacja inicjatywy zrealizowanej 3 lata temu. Szczegóły i terminy spotkań będą podane w grudniu 2019 r.

Do 11 listopada w Kinie Remus będzie można obejrzeć film Pt. Nieplanowane. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane” – tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Gorąco zachęcam, by obejrzeć ten film. Był on polecany przez organizatorów inicjatywy Polska pod Krzyżem.

Kadencja ustępującej Rady Parafialnej trwała 3 lata. Przedstawiam skład Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej na najbliższe 3 lata.
Członkami Parafialnej Rady Ekonomicznej mogą być osoby cieszące się dobrą opinią i zaufaniem wśród wiernych, znane z uczciwości, pracowitości i kompetencji zawodowej
[Statuty Diecezji Pelplińskiej, Aneks 3B, art. 2]

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należy dobierać osoby, które zdolne są oceniać aktualną sytuację religijno-moralną w parafii, wysuwać pożyteczne inicjatywy, a przy tym same chcą włączyć się do działalności duszpasterskiej pod kierunkiem księdza proboszcza
[Statuty Diecezji Pelplińskiej, Aneks 3A, art. 2, par.3]

Jeśli ktoś jest przeciwny wyborowi podanych w gablocie kandydatów jest proszony o poinformowanie o tym bezpośrednio mnie jako Księdza Proboszcza (do dnia 25.11.2019). Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub drogą elektroniczną. Rozpatrywane będą tylko opinie podpisane imieniem i nazwiskiem. Nowy skład rady duszpasterskiej i rady ekonomicznej zostanie zaprzysiężony w grudniu br. Kadencja nowych rad będzie trwała 3 lata.

Przed dwoma tygodniami nasza parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków, który jest patronem naszej szkoły; to wielka radość. Rozpoczynamy więc przygotowania do zainstalowania ich w naszym kościele. Jeśli, któraś z rodzin chciałaby ofiarować relikwiarz służący do przechowywania i eksponowania tych relikwii, proszona jest o kontakt ze mną.