Niedziela (13.10) – XIX Dzień Papieski

09:00

++ Franciszek i Waleska JASZEWSCY

10:15

Katecheza dla dzieci Pierwszokomunijnych

11:00

O Boże błog. dla członków Róży MB Fatimskiej (poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych) – chrzest

18:00

++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY

20:00

Nabożeństwo fatimskie

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Poniedziałek (14.10)

17:00

+ Stanisław MAKURAT

17:30

Różaniec

18:00

++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY

Wtorek (15.10)

17:00

+ Bogusława FORMELA (int. od sąsiadów)

17:30

Różaniec

18:00

++ Jadwiga SERKOWSKA, Jan i Zofia oraz z rodziny

Środa (16.10)

17:00

++ Jadwiga, Alfons, Zofia UGOWSCY, Feliks DUŁAK, dziadkowie

17:30

Różaniec

18:00

W 9. r. ślubu, w podz. i z prośbą

Czwartek (17.10)

14:30

O Boże błog. dla seniorów ze Skorzewa i okolic

17:30

Różaniec

18:00

W 21. r. ślubu, w podz. i z prośbą dla całej rodziny

Piątek (18.10)

17:30

Różaniec

18:00

++ Bernadeta i Bronisław ETMAŃSCY

Sobota (19.10)

17:00

+ Jarosław STANKOWSKI (m-c od śmierci)

17:30

Różaniec

18:00

W 23. r. ślubu pp. Marzeny i Wojciecha, w podz. i z prośbą

Niedziela (20.10)

09:00

++ Regina i Jan TUSK

10:15

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

10:30

Różaniec

11:00

W 18. urodziny Karola, w podz. i z prośbą

18:00

W r. ślubu pp. Katarzyny i Krzysztofa, w podz. i z prośbą

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

W tygodniu nabożeństwa i Msze święte w kościele

Dziś (13.10.) na Mszach św. kazania głosi ks. dr Wiesław Szuca, w związku z inicjatywą kazań praktycznych: prosto, krótko i na temat…

Dziś (13.10.) kolekta przeznaczona na sprawy inwestycyjne w parafii – zbieramy na pokrycie kosztów remontu kościoła (ocieplenie ścian i wymiana okien); bardzo dziękuję Panom, którzy w minionym tygodniu odkopali fundamenty kościoła – Bóg zapłać; równorzędnie do tej inicjatywy przygotowane są konfesjonały, na które zbieraliśmy kilka miesięcy temu (mają one być gotowe na koniec roku kalendarzowego);

Dziś (13. 10.) odbywa się Tegoroczny XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W związku z tym przed kościołem ma miejsce zbiórka pieniężna, która wspiera fundusz stypendialny pod hasłem „Dzielmy się miłością” obejmujący pomocą zdolnych uczniów i studentów. Jedna z naszych parafianek jest beneficjentką tego programu.

Miesiąc październik br., z woli Ojca Świętego, jest ustanowiony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym; centralnym momentem tego wydarzenia będzie niedziela misyjna 20.10. (tego dnia kolekta będzie przeznaczona na misje katolickie). Poczujmy się misjonarzami na mocy sakramentu bierzmowania i porozmawiajmy w tym tygodniu z kimś nieznajomym o wierze katolickiej. Zapraszam w październiku na wspólny codzienny różaniec: dziś (13.10.) o 20:00, w łączności z Nabożeństwem Fatimskim, poniedziałek – sobota (17:30), niedziela (10:30),

Dziś (13.10.) o 10:15 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych, na Mszy św. o 11:00 poświęcenie ich różańców; za tydzień (20.10.) katecheza dla kandydatów do bierzmowania

Na środę 16.10. po Mszy św. zapraszam parafian, którzy chcieliby pojechać w lipcu do Francji (zapraszam też rodziców ministrantów)

17.10. we czwartek Dzień Seniora – na Mszy św. o 14:30 kazanie będzie głosił ksiądz Arsene Ngange Tionang ze Zgromadzenia Ducha Świętego, misjonarz z Haiti, liturgii będzie przewodniczył ks. prał. Marian Szczepiński, w czasie Mszy św. będzie zbierana kolekta na Misje księdza Arsena; o 16:00 spotkanie w Sali Wiejskiej – zaprasza Sółectwo

Od 21 października przez miesiąc na cmentarzu będzie stał dodatkowy kontener na śmieci cmentarne, tak aby ułatwić sprzątanie grobów w związku z uroczystością Wszystkich Świętych; przy okazji trzeba zauważyć, że ciągle ktoś nadużywa postanowienia Umowy Parafialnej, dotyczącej śmieci cmentarnych. Ubolewam z tego powodu, jednocześnie dziękuję tym, którzy pomagają ogarnąć sytuację śmieci w takim stanie.

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (wtorek) św. Teresy od Jezusa; (środa) św. Jadwigi Śląskiej; (czwartek) św. Ignacego Antiocheńskiego; (piątek) św. Łukasza Ewangelisty;

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek po Mszy św. o 18:00; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654; w biurze można zapisać intencje mszalne na rok 2020 oraz Wypominki – intencje nie będą zapisywane w czasie kolęd

Intencje na Wypominki Roczne (różaniec i Msza św. w każdą Pierwszą środę miesiąca) można składać do skrzyni, która znajduje się przy relikwiach św. Faustyny; kartki na Wypominki znajdują się pod chórem

Przez tydzień nie będzie centralnego Krucyfiksu na cmentarzu w związku z inicjatywą postawienia nowego Krzyża – bardzo dziękuję Parafianom, którzy się tego dzieła podjęli – poświęcenie nowego krzyża na cmentarzu nastąpi 1. listopada.

Dziękuję kilku panom za propozycje dorosłej asysty do Mszy św.; w związku z tym zapraszam w ostatnią niedzielę m-ca na Mszę św. o 11:00 mężczyzn, którzy kiedyś byli ministrantami, a teraz chcą sobie to przypomnieć i dodać odwagi młodszym; zapraszam, aby przyszli do ołtarza ze swoimi synami