Niedziela (06.10)

09:00

++ Zygmunt, Jerzy i Józef FORMELA

10:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznęróżaniec za + Brunona Podjaskiego

11:00

w 18. r. ślubu pp. Marzeny i Jerzego

18:00

+ Jerzy FORMELA

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

Poniedziałek (07.10)

17:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę – różaniec za + Brunona Podjaskiego

18:00

w 19. r. ślubu pp. Marzeny i Rafała

19:00

++ Jan i Helena BEDNAREK

Wtorek (08.10)

17:30

różaniec za + Brunona Podjaskiego

18:00

w podz. i z prośbą dla członkiń Róży MB Różańcowej

Środa (09.10)

10:00

różaniec za + Brunona Podjaskiego

11:00

pogrzeb + Brunona Podjaskiego

17:30

Różaniec

18:00

++ Jan ROMPCA, Gertruda i Franciszek GALEWSCY

19:00

Spotkanie Wspólnoty Maranatha

Czwartek (10.10)

17:30

Różaniec

18:00

+ Edmund RAMCZYK

Piątek (11.10)

16:30 – 17:30

Adoracja parafialna w intencji powołań

17:30

Różaniec

18:00

++ członkowie Róży Św. Moniki

21:00 – 05:00

Adoracja Wspólnoty NS i Niepokalanej

Sobota (12.10)

16:00

Przygotowanie do chrztu

17:30

Różaniec

18:00

++ Halina i Stanisław KULAS oraz zmarli z rodziny

19:00

+ Maciej ZWARA (4. rocznica śmierci)

Niedziela (13.10)

09:00

++ Franciszek i Waleska JASZEWSCY

10:15

katecheza dla dzieci Pierwszokomunijnych    

11:00

o Boże błog. dla członków Róży MB Fatimskiej (poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych) – chrzest

18:00

++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY

20:00

Nabożeństwo fatimskie + różaniec

W int. Parafian ks. Marek, Latina

W tygodniu nabożeństwa i Msze święte w kościele

Dziś w parafii Msze św. odprawia ks. dr Michał Glaza, wicerektor z Seminarium, bardzo serdecznie dziękuję mu za życzliwą pomoc

W piątek 11.10. będziemy przeżywać w parafii Most modlitewny łączący duchowo naszą parafię z WSD w Pelplinie: zapraszam młodzież do bierzmowania na adorację od 16:30 do 17:30, a potem zapraszam dzieci na różaniec o 17:30

Za tydzień, 13.10. na Mszach św. kazania będzie głosił ks. dr Wiesław Szuca, w związku z wprowadzoną w parafii inicjatywą kazań praktycznych: prosto, krótko i na temat…

Za tydzień (13.10.) kolekta przeznaczona na sprawy inwestycyjne w parafii – zbieramy na pokrycie kosztów remontu kościoła (ocieplenie ścian i wymiana okien); bardzo dziękuję Panom, którzy w minionym tygodniu wstawili nowe okna – łącznie przy tej wymianie pracowało 13 panów, każdy na miarę swojej dyspozycyjności – Bóg zapłać (dzięki temu zaangażowaniu zaoszczędziliśmy kilka tysięcy złotych); bardzo dziękuję też paniom, które w wyjątkowo sprawny sposób posprzątały kościół po tej wymianie. Może pojawić się pytanie: dlaczego wymieniać okna, skoro tamte były ładne i niezniszczone? Jest to konsekwencja wprowadzenia ogrzewania kościoła 3 lata temu. Zasada jest ta sama co w domach mieszkalnych, okna drewniane nie są tak szczelne jak aluminiowe z szybą zespoloną. Żeby straty ciepła w świątyni były mniejsze, już prawie 4 lata temu został ocieplony strop. Następnym ruchem była decyzja o ociepleniu ścian kościoła. Ale elewację powinno się założyć do nowych okien, po to, żeby za kilka lat nie niszczyć elewacji, wstawiając inne okna. Obecne okna przygotowane są do osadzenia witraży od wewnątrz. Na to jednak będziemy musieli trochę poczekać. Poza tym nowe drzwi możemy z czystym sercem nazywać ewakuacyjnymi, bo otwierają się na zewnątrz, posiadają klamki antypaniczne i spełniają normy przeciwpożarowe. Oby nigdy nie musiały być używane. Wszystkie wdrażane decyzje zostały przedyskutowane z wieloma parafianami i podjęte jednogłośnie przez radę parafialną. Osobom konsultowanym z serca dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

Prace remontowe nabierają tempa i potrzeba pomocy jutro i we wtorek przy odkopaniu fundamentów kościoła, aby te również zostały ocieplone; bardzo proszę panów o pomoc

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (poniedziałek) NMP Różańcowej; (piątek) św. Jana XXIII; (sobota) św. Jana Beyzyma;

Od 20 października przez miesiąc na cmentarzu będzie stał dodatkowy kontener na śmieci cmentarne, tak aby ułatwić sprzątanie grobów

Dziś, I. niedziela m-ca (Nowenna Pompejańska i wymiana tajemnic różańcowych o 10:30) – różaniec jest jednocześnie odmawiany za + Brunona Podlaskiego

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne we wtorek po Mszy św. o 18:00; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654; w biurze można zapisać intencje mszalne na rok 2020 – intencje nie będą zapisywane w czasie kolęd

Tegoroczny XIX Dzień Papieski odbędzie się w niedzielę, 13. października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniężna, która wspiera fundusz stypendialny pod hasłem „Dzielmy się miłością” obejmujący pomocą zdolnych uczniów i studentów. Jedna z naszych parafianek jest beneficjentką tego programu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W poniedziałek 7.10. kończymy Wielką Nowennę Pompejańską w intencji Ojczyzny, a w nocy z 11 na 12.10 w kaplicy św. Rodziny w Domu Parafialnym odbędzie się nocna adoracja prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej; rozpoczęcie w piątek Mszą św. o 21:00, a zakończenie w sobotę o 5:00.

Miesiąc październik br., z woli Ojca Świętego, jest ustanowiony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym; centralnym momentem tego wydarzenia będzie niedziela misyjna 20.10. Poczujmy się misjonarzami na mocy sakramentu bierzmowania i porozmawiajmy w tym tygodniu z kimś nieznajomym o wierze katolickiej. Zapraszam w październiku na wspólny codzienny różaniec: poniedziałek – sobota (17:30), niedziela (10:30), w przyszłą niedzielę (13.10.) o 10:15 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych, na Mszy św. o 11:00 poświęcenie ich różańców, a wspólna modlitwa różańcowa o 20:00, w łączności z Nabożeństwem Fatimskim.

Na środę 16.10. zapraszam parafian, którzy chcieliby pojechać w lipcu do Francji (zapraszam też rodziców ministrantów)

Dziękuję kilku panom za propozycje dorosłej asysty do Mszy św., w związku z tym zapraszam w ostatnią niedzielę m-ca na Mszę św. o 11:00 mężczyzn, którzy kiedyś byli ministrantami, a teraz chcą sobie to przypomnieć i dodać odwagi młodszym; zapraszam, aby przyszli do ołtarza ze swoimi synami