Niedziela (01.09) I. niedziela m-ca

08:00

++ Władysław NASTAŁY, Stanisław POBŁOCKI, rodzice z obojga stron

10:30

Wymiana tajemnic różańcowych (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

11:00

++ Jan ROMPCA oraz rodzice z obu stron

18:00

++ Paweł CYGERT oraz rodzice z obojga stron JAKUBKÓW i CYGERTÓW

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Poniedziałek (02.09)

08:00

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

17:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

18:00

++ Stanisław MEJNA oraz dusze czyśćcowe

Wtorek (03.09)

17:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

18:00

w 20. rocznicę ślubu pp. Elżbiety i Tomasza, w podz. i z prośbą

Środa (04.09)

17:00

Różaniec za ++ polecanych w Rocznych Wypominkach

18:00

Msza św. za ++ polecanych w wypominkach rocznych

19:00

Spotkanie Wspólnoty Maranatha

Czwartek (05.09) I. czwartek m-ca

15:00 – 18:00

Spowiedź

17:00 – 18:00

Godzina święta

17:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

18:00

++ Jadwiga i Antoni KUPER, Helena KUPER

19:00

+ Tomasz ZDROJEWSKI (m-c od śmierci)

Piątek (06.09) I. piątek m-ca

08:00 – 13:00

Sakramentalne odwiedziny chorych

15:00 – 18:00

Spowiedź

17:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

18:00

++ Edmund, Bogusław, z rodziny, dusze w czyśćcu

Sobota (07.09) I. sobota m-ca

07:00

++ Jadwiga i Władysław TROKA (+ medytacja + różaniec)

16:00

Przygotowanie chrztu

17:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

18:00

++ Szczepan i Katarzyna CIESZYŃSCY, Damian i z rodziny LANDOWSKICH

Niedziela (08.09)

09:00

+ Józef KURKOWSKI (1. rocznica śmierci) oraz o błog. dla ofiarodawców pomnika nagrobnego

10:30

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

11:00

+ Ludwika SZULFER (1. rocznica smierci)

11:00

z okazji 1. rocznicy ślubu pp. Moniki i Patryka, w podz. i z prośbą (chrzest)

18:00

w int. parafian: o błog. dla żywych i o Zbawienie dla zmarłych

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

Zakończył się miesiąc propagowania trzeźwości; dziękuję wszystkim, którzy podjęli w sierpniu abstynencję w intencji osób mających z tym problem

Wczoraj (31.08.) odbył się II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza, bardzo dziękuję UKS Olimpijczyk za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów oraz sponsorom za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy

Dziś odbywa się Święto Plonów (01.09.2019), organizowane przez sołectwo i parafię, bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Aktywni Kaszubi i wszystkim zaangażowanym za realizację tego przedsięwzięcia; zaczynamy Mszą św. o 11:00 z poświęceniem płodów ziemi. Pragniemy rozszerzyć tradycyjną formułę święta rolników i zaprosić do świętowania także działkowców. Każdy, kto ma ogródek, większy czy mniejszy, jest zaproszony do dziękczynienia Panu Bogu za owoce ziemi i pracy swoich rąk. Po Mszy świętej planowany jest festyn rodzinny, a na nim konkursy dla dzieci i dorosłych, LOTERIA FANTOWA z nagrodami oraz zabawa przy muzyce (do późnego wieczora)

W niedzielę, 1 września 2019 r. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 14.00 będzie moment, w którym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, przychylając się do wniosku Kancelarii Prezydenta, zwraca się z prośbą do Księży Proboszczów aby 1 września 2019 r. o godz. 14.00 we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej biły dzwony kościelne. Będzie to wyjątkowa forma wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, broniącym Ojczyzny.

W poniedziałek, 02.09., na Mszy św. rozpoczynającej rok szkolny, będzie miało miejsce poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

Intencje mszalne na rok 2020 będą zapisywane w biurze parafialnym od poniedziałku 02.09.

We wtorek (03.09.) o 17:00 zapraszam na spotkanie przedpielgrzymkowe dla udających się na inicjatywę POLSKA POD KRZYŻEM ; na spotkaniu będzie zbierana opłata (całość 170 zł lub zaliczka 70 zł); jest jeszcze 17 wolnych miejsc – serdecznie zapraszam do udziału; poniżej opis inicjatywy:

14.09. odbędzie się we Włocławku – Lotnisko Kruszyn spotkanie w ramach inicjatywy POLSKA POD KRZYŻEM: nasza parafia uda się na 2-dniowy wyjazd: 14.09. Włocławek i 15.09. Licheń. (30 osób już się zapisało). Nocleg w Licheniu, w domu pielgrzyma. Osoby chętne proszę o zapisywanie się do 7.09. w zakrystii kościoła. Przewidywany koszt za osobę: 170 zł. Wyjazd w sobotę rano. Powrót w niedzielę wieczorem. Program inicjatywy jest następujący: 09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu. / 10:45 Zawiązanie wspólnoty. / 11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne. / 11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz. / 13:00 Przerwa na posiłek / 15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego / 17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek / 18:30 Przerwa / 19:30 Droga Krzyżowa / 21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry Nasza grupa po Apelu (ok. 21:30) wyjedzie do Lichenia na nocleg i niedzielne przedpołudnie (święto Matki Bożej Bolesnej).

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (wtorek) św. Grzegorza Wielkiego; (czwartek) św. Matki Teresy z Kalkuty; dni eucharystyczne: I. czwartek, I. piątek, I. sobota;

Z inicjatywy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, 15.08. rozpoczęła się Wielka Nowenna Pompejańska w intencji naszej Ojczyzny – potrwa ona do 7.10. (święto Matki Bożej Różańcowej). W tej modlitwie zbieramy wszystkie intencje nam i naszym rodzinom bliskie. Jak w dotychczasowych parafialnej Nowenny Pompejańskiej, jeden różaniec dziennie (tajemnica dnia) odmawiamy w kościele: poniedziałek –wtorek i czwartek – sobota o 17:30, środa o 17:00; niedziela o 10:30.

W przyszłą niedzielę (08.09.) kolekta inwestycyjna – zbieramy na spłatę prac remontowych w kościele, opis poniżej:

Z końcem września zaczną się w naszym kościele prace remontowe (wymiana okien i ocieplenie ścian); przewidywany koszt, wraz z materiałami, to ok. 80 tys. zł.; możemy liczyć na wydłużony czas spłaty; prace będzie prowadzić firma, ale proszę o pomoc przy odkryciu fundamentów kościoła i przy wymianie okien; nasze wspólne zaangażowanie jest potrzebne, aby nie zwiększać kosztów inwestycji; bardzo dziękuję wszystkim wspierającym ten remont

Za tydzień (08.09.) będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion

W dn. 7-15.09. w Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie odbywać się będą uroczystości odpustowe.

Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędą się tradycyjnie w III niedzielę września (15.09.2019 r.) o godz. 11.00 w Lubaniu.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu

Za 2 tyg. (15.09.) kolekta będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie

Od września rusza w naszym kościele cykl kazań praktycznych zatytułowany: prosto, krótko i na temat (w II. niedzielę m-ca) – nauki te mają za zadanie przypomnieć podstawowe sprawy dotyczące dyscypliny sakramentów i codziennej pobożności

Bardzo dziękuję Panom, którzy podjęli się przygotowania nowego krzyża na cmentarzu

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej.