Niedziela (25.08)

08:00

++ Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA

10:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

11:00

++ rodzice Stefania i Augustyn oraz dziadkowie z obu stron, siostra Maria, szwagier Franciszek (chrzest)

18:00

++ Bożena (w 12. r. śmierci) i z rodziny KURS

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

Poniedziałek (26.08)

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Aniela, Bronisław, Witold, Joanna, Klemens STEFAŃSCY

Wtorek (27.08)

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY

Środa (28.08)

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY, rodzice i rodzeństwo

Czwartek (29.08)

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Jadwiga i Zygmunt CIECHANOWSCY

19:00

++ Marianna i Józef oraz Gerard LEWNA

Piątek (30.08)

17:00

+ Stanisław MAKURAT (4. rocznica śmierci)

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Bogusława i Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

Sobota (31.08)

09:30

II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza

16:00

w podz. i z prośbą z okazji 30. rocznicy ślubu

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Zygmunt GÓRNY, Eugenia, Stanisław i Bogdan SEYDA

Niedziela (01.09) I. niedziela m-c)

08:00

++ Władysław NASTAŁY, Stanisław POBŁOCKI, rodzice z obojga stron

10:30

Wymiana tajemnic różańcowych (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

11:00

++ Jan ROMPCA oraz rodzice z obu stron

12:00

Święto Plonów

18:00

++ Paweł CYGERT oraz rodzice z obojga stron JAKUBKÓW i CYGERTÓW

W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek, środa, piątek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

Trwa miesiąc propagowania trzeźwości, zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu w sierpniu, w intencji osób, które mają problem z trzeźwością

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (poniedziałek) NMP Częstochowskiej; (wtorek) św. Moniki; (środa) Św. Augustyna; (czwartek) Męczeństwo św. Jana;

Z inicjatywy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, 15.08. rozpoczęła się Wielka Nowenna Pompejańska w intencji naszej Ojczyzny – potrwa ona do 7.10. (święto Matki Bożej Różańcowej). W tej modlitwie zbieramy wszystkie intencje nam i naszym rodzinom bliskie. Jak w dotychczasowych parafialnej Nowenny Pompejańskiej, jeden różaniec dziennie (tajemnica dnia) odmawiamy w kościele: poniedziałek – sobota o 17:30, niedziela o 10:30. Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej polega na odmawianiu Różańca Świętego (3 lub 4. części codziennie) przez 54 dni. Dodatkowo modlitwa błagalna przez 27 dni i modlitwa dziękczynna przez 27 dni.

14.09. odbędzie się we Włocławku – Lotnisko Kruszyn spotkanie w ramach inicjatywy POLSKA POD KRZYŻEM: nasza parafia uda się na 2-dniowy wyjazd: 14.09. Włocławek i 15.09. Licheń. (30 osób już się zapisało). Nocleg w Licheniu, w domu pielgrzyma. Osoby chętne proszę o zapisywanie się do 7.09. w zakrystii kościoła. Przewidywany koszt za osobę: 170 zł. Wyjazd w sobotę rano. Powrót w niedzielę wieczorem. Program inicjatywy jest następujący:
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)
Nasza grupa po Apelu (ok. 21:30) wyjedzie do Lichenia na nocleg i niedzielne przedpołudnie (święto Matki Bożej Bolesnej).

Spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej: niedziela 25.08. o 16:00

II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza odbędzie się w sobotę 31.08. na boisku przy kościele; zapisy od 9:30 – serdecznie zapraszamy na to sportowe pożegnanie wakacji

Sołectwo i parafia zapraszają na Święto Plonów (01.09.2019), które rozpocznie się Mszą św. o 11:00 z poświęceniem płodów ziemi. Pragniemy rozszerzyć tradycyjną formułę święta rolników i zaprosić do świętowania także działkowców. Każdy, kto ma ogródek, większy czy mniejszy, jest zaproszony do dziękczynienia Panu Bogu za owoce ziemi i pracy swoich rąk. Po Mszy świętej planowany jest festyn rodzinny, a na nim konkursy dla dzieci i dorosłych, LOTERIA FANTOWA z nagrodami oraz zabawa przy muzyce

Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania pielgrzymki rolników na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 31 sierpnia i 1 września br. w Częstochowie. Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędą się tradycyjnie w III niedzielę września (15.09.2019 r.) o godz. 11.00 w Lubaniu.

W dn. 7-15.09. w Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie odbywać się będą uroczystości odpustowe. Szczegóły: sanktuarium-piaseczno.pl

Z końcem września zaczną się w naszym kościele prace remontowe (wymiana okien i ocieplenie ścian); przewidywany koszt, wraz z materiałami, to ok. 80 tys. zł.; możemy liczyć na wydłużony czas spłaty; prace będzie prowadzić firma, ale proszę o pomoc przy odkryciu fundamentów kościoła i przy wymianie okien; nasze wspólne zaangażowanie jest potrzebne, aby nie zwiększać kosztów inwestycji

Od września rusza w naszym kościele cykl kazań praktycznych zatytułowany: prosto, krótko i na temat (w II. niedzielę m-ca) – nauki te mają za zadanie przypomnieć podstawowe sprawy dotyczące dyscypliny sakramentów i codziennej pobożności; w ramach najbliższego kazania (08.09.) gościć będziemy ks. Marcina Wojtasiaka z Rzymu, który będzie mówił o sprawach liturgicznych

Krzyż misyjny na cmentarzu jest w bardzo złym stanie; planujemy go wymienić a ze starego zrobić małe krzyżyki, które byłyby do dyspozycji parafian; jeśli jakaś rodzina chciałaby ofiarować nowy krzyż na cmentarz parafialny, proszona jest o kontakt z ks. proboszczem

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13.09.2019 r. telefonicznie – tel. 58 536 17 62. Szczegółowe informacje u księdza proboszcza.

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia podyplomowe realizowane będą w Toruniu i w Pelplinie.
Charakterystyka studiów:
• czas trwania: 4 semestry,
• koszt studiów: semestr zimowy 1300 zł, semestr letni 1200 zł.,
• termin rozpoczęcia studiów: październik 2019, zajęcia odbywają się w soboty,
• warunki kwalifikacji: złożenie wymaganych dokumentów, decyduje kolejność zgłoszeń, termin i miejsce składania dokumentów: do 14 września 2019 r. w Dziekanacie Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu, ul. Gagarina 37,
• wymagane dokumenty: podanie kierowane do Dziekana Wydziału Teologicznego UMK, kwestionariusz osobowy, 1 zdjęcie, kserokopia dowodu osobistego, odpis dyplomu ukończenia studiów magisterskich, kwalifikacje pedagogiczne (w przypadku osób, które planują uczyć religii w szkole).
Wszelkich informacji udziela: ks. prof. Janusz Szulist: oraz na stronie https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/, telefon do Wydziału Teologicznego: (056) 611 4990; 611 4994; e-mail: