Niedziela (11.08)

08:00

o Boże błog. dla dzieci NEUBAUER i rodzeństwo

11:00

o zdrowie i błog. Boże dla członków Róży św. Maksymiliana i ich rodzin (chrzest)          

18:00

w 34. rocznicę ślubu, z podz. i z prośbą dla całej rodziny

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

Poniedziałek (12.08)

18:00

++ teściowie Władysław i Julia LEŚNIAŃSCY, z rodzin i dusze czyśćcowe

Wtorek (13.08)

18:00

w int. rodz. CZAPIEWSKICH, w podz. i z prośbą

Środa (14.08)

16:00

w int. ministrantów z parafii Skorzewo

18:00

+ Damian (7 r. śmierci) i ++ z rodzin LANDOWSKICH
i CIESZYŃSKICH

19:00

+ Bolesława FORMELA (m-c od śmierci)

Czwartek (15.08) Wniebowzięcie NMP

08:00

++ Hubert ZIELMAN, Jan KRUSZYŃSKI, babcie i dziadkowie z obu stron oraz dusze czyśćcowe

10:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

11:00

++ Stanisław, Zofia, Jan, Franciszek KASZUBA

18:00

++ czciciele Miłosierdzia Bożego

Piątek (16.08)

07:00

w int. parafian

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

w rocznicę ślubu pp. Michaliny i Radosława, w podz. i z prośbą o błog. dla dzieci

Sobota (17.08)

17:00

+ Henryk REPIŃSKI (w rocznicę śmierci)

17:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

18:00

++ Jan STANKOWSKICH (w rocznicę śmierci) oraz Czesław i dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela (18.08)

08:00

w 1. rocznicę ślubu Konrada i Natalii, w podz. i z prośbą

10:30

Różaniec (Nowenna Pompejańska za Ojczyznę)

11:00

++ Agnieszka (w rocznicę urodzin), Antoni, Damian, Mirosław

18:00

++ Jacek LEWNA, Bolesława i Władysław BUTOWSCY oraz Stefan LEWNA

W int. Parafian ks. Marek, Latina

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654.

Trwa miesiąc propagowania trzeźwości, zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu w sierpniu, w intencji osób, które mają problem z trzeźwością.

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: (wtorek) pielgrzymi z naszej diecezji dotrą do Jasnej Góry; (środa) Św. Maksymiliana M. Kolbego; (czwartek) Wniebowzięcia NMP; (sobota) św. Jacka.

Dziś kolekta inwestycyjna (11.08.) – zbieramy na spłatę opału do kościoła; od września będziemy zbierać na pokrycie kosztów nowych okien i ocieplenia naszej świątyni; aluminiowe okna z przezroczystymi szybami będą osadzane jesienią tego roku, a zakup witraży będzie wiązał się z nową inwestycją w przyszłości

W związku z planowaną spowiedzią przedodpustową w Mściszewicach i we Wygodzie, w której uczestniczą księża z całego dekanatu, w poniedziałek i we wtorek okazji do spowiedzi przed Mszą św. w naszej parafii nie będzie.

Z inicjatywy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, 15.08. rozpocznie się Wielka Nowenna Pompejańska w intencji naszej Ojczyzny – potrwa ona do 7.10., czyli do święta Matki Bożej Różańcowej zapraszam parafian do włączenia się w tę modlitwę, której intencja zbiera wszystkie intencje nam i naszym rodzinom bliskie. Jak w dotychczasowych inicjatywach tego rodzaju, jeden różaniec dziennie będzie odmawiany w kościele, w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w niedziele o 10:30. – Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej polega na odmawianiu Różańca Świętego (3 lub 4. części codziennie) przez 54 dni. Informacje jak należy odmawiać nowennę można znaleźć na stronie internetowej www.pompejanska.pl. W zakrystii są też do odbioru foldery z pomocą w odmawianiu tej Nowenny.

14.09. odbędzie się we Włocławku – Lotnisko Kruszyn spotkanie w ramach inicjatywy POLSKA POD KRZYŻEM: nasza parafia uda się na 2-dniowy wyjazd: 14.09. Włocławek i 15.09. Licheń. Autobus ma 30 miejsc. Nocleg w Licheniu. Osoby chętne proszę o zapisywanie się do 7.09. w zakrystii kościoła. Przewidywany koszt za osobę: 170 zł. Wyjazd w sobotę rano. Powrót w niedzielę wieczorem. Wydarzenie sobotnie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej grupa z naszej parafii przejedzie do Lichenia na nocleg i niedzielne przedpołudnie (święto Matki Bożej Bolesnej).

Sołectwo i parafia zapraszają na Święto Plonów (01.09.2019), które rozpocznie się Mszą św. o 11:00 z poświęceniem płodów ziemi. Pragniemy rozszerzyć tradycyjną formułę dotyczącą rolników i zaprosić do świętowania także działkowców. Każdy, kto ma ogródek, większy czy mniejszy, jest zaproszony do dziękczynienia Panu Bogu za owoce ziemi i pracy swoich rąk. Po Mszy świętej planowany jest festyn rodzinny. Od przyszłej niedzieli (18.08.) będzie można głosować na Starostów Święta Plonów (kandydatem będzie mógł być każdy, kto będzie spełniał wymogi regulaminu).

Spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej w niedzielę 25.08. o 16:00.

Do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym.

Zgodnie z kalendarzem objawień z 1917 r., sierpniowe nabożeństwo fatimskie odbędzie się w parafii 19.08.

niestety regulaminowa gospodarka śmieciami cmentarnymi nie jest respektowana niektórych odwiedzających mogiły naszych zmarłych – przypominam, że koszta wywozu odpadów z cmentarza są bardzo wysokie, a każda taka operacja znacznie zmniejsza nasz budżet inwestycyjny – jednocześnie pragnę podziękować wszystkim, którzy zabierają zużyte znicze do swoich koszy na śmieci.