Niedziela (04.08)

08:00

++ Waleska i Franciszek JASZEWSCY oraz Mieczysław CIEMIŃSKI

11:00

w podz. i z prośbą dla pp. Magdaleny i Mateusza 10. r. ślubu

12:00

Spotkanie Żywego Różańca

18:00

+ Zygmunt JAKUBEK (rocznica urodzin)

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Poniedziałek (05.08)

18:00

++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY oraz Felek DUŁAK

Wtorek (06.08)

18:00

w int. Jakuba, w podz. i z prośbą (z okazji urodzin)

Środa (07.08)

17:00

Różaniec za ++ polecanych w Rocznych Wypominkach

18:00

++ polecani w Wypominkach Rocznych

19:00

Spotkanie Wspólnoty Maranatha

Czwartek (08.08)

18:00

++ Stanisław KAMROWSKI oraz dusze czyśćcowe

19:00

Spotkanie Rady Parafialnej

Piątek (09.08)

18:00

+ Gerard LEWNA

19:00

++ Stefania i Hubert oraz Elżbieta

Sobota (10.08)

18:00

++ Roman ROGOZIŃSKI oraz dziadkowie z obu stron

19:00

++ Wanda KULAS (18. r. śmierci), Edmund i Marek KLEBA

20:00

Spotkanie przed chrztem

Niedziela (11.08)

08:00

o Boże błog. dla dzieci NEUBAUER i rodzeństwo

11:00

o zdrowie i błog. Boże dla członków Róży św. Maksymiliana i ich rodzin (chrzest)

18:00

w 34. rocznicę ślubu, z podz. i z prośbą dla całej rodziny

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek
po Mszy św.;
w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

Z inicjatywy parafian powstała propozycja, aby comiesięczne Spotkania Żywego Różańca połączyć z ideą ZADOŚĆUCZYNIENIA Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny; wiązałoby się to z przeniesieniem spotkań na Pierwszą sobotę m-ca: od 7:00 do 8:15 (Msza św. + Medytacja + Różaniec). Niezdecydowanych członków Żywego Różańca zapraszam na sobotni poranek (03.08.) do kaplicy o 7:00, aby mogli podjąć decyzję w oparciu o swoje doświadczenie. Ewentualne zmiany byłyby wprowadzone po wakacjach, czyli od września br.

Rozpoczyna się miesiąc propagowania trzeźwości, zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu w sierpniu, w intencji osób, które mają problem z trzeźwością

W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: dziś (niedziela) św. Jan M. Vianney’a – patrona proboszczów; (wtorek) Przemienienie Pańskie; (czwartek) św. Dominika; (piątek) św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy; (sobota) św. Wawrzyńca – głównego patrona diecezji

Sołectwo i parafia zapraszają na Święto Plonów (01.09.2019), które rozpocznie się Mszą św. o 11:00 z poświęceniem płodów ziemi. Pragniemy rozszerzyć tradycyjną formułę dotyczącą rolników i zaprosić do świętowania także działkowców. Każdy, kto ma ogródek, większy czy mniejszy, jest zaproszony do dziękczynienia Panu Bogu za owoce ziemi i pracy swoich rąk. Po Mszy świętej planowany jest festyn rodzinny. Szczegóły podawane będą w kolejne niedziele.

Kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę (11.08.) – zbieramy na spłatę opału do kościoła; od września będziemy zbierać na pokrycie kosztów ocieplenia naszej świątyni

Z inicjatywy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, 15.08. rozpocznie się Wielka Nowenna Pompejańska w intencji naszej Ojczyzny – potrwa ona do 7.10., czyli do święta Matki Bożej Różańcowej zapraszam parafian do włączenia się w tę modlitwę, której intencja zbiera wszystkie intencje nam i naszym rodzinom bliskie. – Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej polega na odmawianiu Różańca Świętego (3 lub 4. części codziennie) przez 54 dni. Informacje jak należy odmawiać nowennę można znaleźć na stronie internetowej www.pompejanska.pl. W zakrystii są też do odbiory biuletyny z pomocą w odmawianiu tej Nowenny.

Spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej w niedzielę 25. sierpnia o 16:00

14 września ma odbyć się spotkanie w ramach inicjatywy POLSKA POD KRZYŻEM, szczegóły naszego uczestnictwa są dopracowywane, ale osoby chętne proszę o zapisywanie się od dziś w zakrystii kościoła