09:00

++ Stanisław POBŁOCKI, Władysław NASTAŁY i rodzice z obojga stron

11:00

W podz. i z prośbą dla pp. Wiolety i Zbigniewa, z okazji 18. rocznicy ślubu

18:00

W podz. i z prośbą dla Maksymiliana, z okazji 18. urodzin

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Poniedziałek (01.07)


18:00

++ Marianna ZABOROWSKA i dusze czyśćcowe

Wtorek (02.07)


18:00

W podz. i z prośbą dla dzieci i wnuków

Środa (03.07)


17:00

Różaniec za polecanych w Wypominkach rocznych i Nowenna

18:00

W int. ++ polecanych w Wypominkach rocznych

18:30

Spotkanie Wspólnoty Maranatha

Czwartek (04.07) – I czwartek m-ca


17:00 – 18:00

Godzina święta

17:00 – 18:00

Spowiedź

18:00

W podz. i z prośbą dla Teresy (z okazji 80. ur.)

19:00

+ Elżbieta RÓŻYCKA (1. m-c od śmierci)

Piątek (05.07) – I piątek m-ca


08:00 – 13:00

Sakramentalne odwiedziny chorych

17:00 – 18:00

Spowiedź

18:00

W podz. i z prośbą dla wnuków (o opiekę i zdrowie)

Sobota (06.07) – I sobota m-ca


06:00 – 07:00

Spowiedź

07:00

W podz. i z prośbą dla Renaty (z okazji urodzin), medytacja i różaniec jako zadośćuczynienie NSNMP

17:00

W 10. r. ślubu pp. Lucyny i Krystiana, w podz. i z prośbą

18:00

++ Gertruda CIEMIŃSKA i Brunon KIEŁPIN

Niedziela (07.07) – I niedziela m-ca


08:00

+ Stanisław

11:00

+ Czesław SZULFER (z okazji urodzin)

12:00

Spotkanie Żywego Różańca

W int. Parafian ks. Marek, Latina

Za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu dziękuję osobom, które w tym pomogły (29.06.). Od lipca proponowana lista rodzin zajmujących się naszą świątynią nie będzie odczytywana. Znajdziemy ją na tablicy ogłoszeń w kościele i w gablocie przy ulicy. Następne osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Wąskiej, Polnej, Złotej, Pogodnej. 

Dziękuję osobom prowadzącym młodzieżowe grupy w parafii za dobrą atmosferę wieczoru odpustowego, a zaangażowanym młodym i dzieciom dziękuję za całoroczną aktywność na rzecz wspólnoty parafialnej

Prośmy o liczne, święte, zrealizowane powołania do służby w kościele. Kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów; jednocześnie nie przestawajmy dziękować Panu Bogu za powołanie s. Karoliny i pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

Pozostających w domach (wydruk raz na miesiąc); w miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień 2019) niedzielna i świąteczna Msza św. poranna będzie przeniesiona z 9:00 na 8:00. A w roku 2020 (lipiec-sierpień) niedzielna i świąteczna Msza św. wieczorna będzie przeniesiona z 18:00 na 7:00.

Dziś (niedziela, 30.06.) o 15:00 będę oglądał film o przebaczeniu, przed filmem odmówię w kaplicy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jeśli jacyś dorośli chcieliby dołączyć to jest taka możliwość.

Dziś (niedziela, 30.06.) od 14:00 w Borzyszkowach, w parafii ks. Ryszarda, odbędzie się VII. Franciszkański Piknik Rodzinny, wszyscy są serdecznie zaproszeni przez organizatorów, w programie Msze św. i między innymi loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Z inicjatywy parafian powstała propozycja, aby comiesięczne Spotkania Żywego Różańca połączyć z ideą ZADOŚĆUCZYNIENIA Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny; wiązałoby się to z przeniesieniem spotkań na Pierwszą sobotę m-ca: od 7:00 do 8:15 (Msza św. + Medytacja + Różaniec). Proszę, aby członkowie Róż przedyskutowali tę propozycję. Ewentualne zmiany byłyby wprowadzone po wakacjach, czyli od września br.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w piątek po Mszy św.; W dniach od 11 do 18 lipca biuro parafialne będzie nieczynne; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

Dziękuję wszystkim, którzy wykorzystali okazję do pojednania z Panem Bogiem w sakramencie spowiedzi św. oraz uczestnikom odpustu parafialnego i wszystkim, którzy zdobywali odpusty w tym tygodniu bądź w swojej intencji bądź za dusze zmarłych; dziękuję scholi i panu organiście oraz wszystkim osobom, które nosiły feretron i chorągwie, tym które czytały czytania i śpiewały psalmy oraz tym osobom, które przygotowały obejście kościoła i dom parafialny na doroczne święto parafii

Po konsultacji na kolędach, po ustaleniu z radą parafialną wprowadzamy w parafii następującą zmianę: od lipca br. intencje
i ogłoszenia parafialne
nie będą odczytywane na Mszach świętych, ale pozostaną do dyspozycji wiernych w wersji papierowej (w gablocie) i elektronicznej (na stronie parafianagranicy.pl), dodatkowo będzie 30 egz. drukowanych dla osób nie dysponujących Internetem lub chorych

Dziś (30.06.), kolekta jest przeznaczona na sprawy remontowo-budowlane realizowane przez kurię diecezjalną

Wydział Ekonomiczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku organizuje szkolenie dla porządkowych, kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek (dotyczy to wszystkich pieszych pielgrzymek). Szkolenie skierowane jest dla nowych porządkowych, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Odbędzie się ono w sobotę, 13 lipca 2019 r. o godz. 9.30 w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach, przy Al. MB Fatimskiej 21. Koszt szkolenia 65 zł. od osoby. Zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko uczestników, adres zamieszkania i numer PESEL, należy przesłać na adres: do 5 lipca br. Parafian zainteresowanych takim szkoleniem proszę o kontakt ze mną do środy, 3 lipca.