NIEDZIELA (09.06.)  Zesłanie Ducha Świętego

 • 09:00  w podz. i z prośbą w 25. rocznicę ślubu Elżbiety i Jacka
 • 11:00  w podz. i z prośbą dla rodziny pp. Malwiny i Roberta BŁASZKOWSKICH
 • 18:00  ++ Barbara i Henryk JULKE, Grzegorz JULKE, Feliks i Adam STUDZIŃSCY

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (10.06.)  NMP Matki Kościoła

 • 09:00  + Zbigniew STENKA

WTOREK (11.06.)

 • 18:00  ++ Hubert, Anna, Jan i Bartłomiej ZIELMAN, Marianna i Józef oraz dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA (12.06.)

 • 17:45  nabożeństwo czerwcowe
 • 18:00  w podz. i z prośbą dla Marka, w rocznicę urodzin
 • 18:00  w podz. za rodziców i rodzinę, za zdrowie, za lekarzy, za wszelkie dobro
 • 18:30  Seminarium Odnowy Wiary

CZWARTEK (13.06.)  Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 • 18:00  ++ Antoni i Aniela, Piotr BURANDT
 • 19:30  + Antoni ZWARA (16. rocznica śmierci)
 • 20:00  Nabożeństwo fatimskie

PIĄTEK (14.06.)

 • 18:00  ++ Zbigniew, Małgorzata, Zygmunt, Stanisław, Paweł, Jadwiga
 • 19:30  Przygotowanie do ślubu

SOBOTA (15.06.)

 • 16:00 ślub: Monika LABUDA i Patryk SIKORSKI
 • 18:00  + Irena GAŁAZIN (30. rocznica śmierci)

NIEDZIELA (16.06.)  Trójcy Świętej

 • 09:00  o Boże błog. dla członków Róży św. o. Pio i ich rodzin
 • 11:00  w rocznicę ślubu pp. Alicji i Roberta WOJCIECHOWSKICH, w podz. i z prośbą dla rodziny
 • 18:00  ++ Marianna BYSTRON oraz Zofia i Józef STEFAŃSCY

W int. Parafian ks. Marek, Latina


 • nabożeństwa: w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę i święta po Mszy św. o 11:00. Do końca czerwca środowe nabożeństwa przed Mszą św. o 18:00; ponadto: we czwartek Nabożeństwo fatimskie o 20:00.
 • w tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654
 • dziś (09.06.) kolekta inwestycyjna – na materiały do wykończenia elewacji kościoła
 • dziś (09.06.) można uzyskać odpust zupełny za uroczysty, w kościele lub kaplicy, śpiew lub modlitwę słowami hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…
 • po konsultacji na kolędach, po ustaleniu z radą parafialną wprowadzamy w parafii następującą zmianę: od lipca br. intencje i ogłoszenia parafialne nie będą odczytywane na Mszach świętych, pozostaną do dyspozycji wiernych w wersji papierowej (w gablocie) i elektronicznej (na stronie parafianagranicy.pl), dodatkowo będzie kilkadziesiąt egzemplarzy drukowanych dla osób nie dysponujących Internetem lub chorych (wydruk raz na miesiąc); w miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień 2019) niedzielna i świąteczna Msza św. poranna będzie przeniesiona z 9:00 na 8:00. A w roku 2020, tymczasowo, w lipcu i sierpniu niedzielna i świąteczna Msza św. wieczorna będzie przeniesiona z 18:00 na 7:00.
 • Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów.
 • tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała przejdzie ulicami: Kościelną, Słoneczną i Peplińskiego. Ołtarze będą znajdowały się przy posesjach: (I.) pp. Pobłockich z ul. Kościelnej, (II.) pp. Studzińskich – Cichosz – Drewczyńskich z ul. Słonecznej, (III.) pp. Neubauer – Błaszkowskich, (IV.) przy Bloku. Bardzo dziękuję rodzinom i Wspólnocie Bloku za przyjęcie tegorocznej propozycji, a sąsiadów proszę o pomoc w przygotowaniu pięknych ołtarzy na Chwałę Bożą. Tegoroczne hasło duszpasterskie brzmi: W mocy Bożego Ducha
 • proszę o pomoc przy organizacji sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała; Szczególnie ze względu na niewielką ilość dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy dzieci młodsze i starsze do włączenia się w tę procesją i w całą Oktawę Bożego Ciała.
 • jak co roku, uroczystości Bożego Ciała będzie towarzyszył dywan kwiatowy w kościele – proszę wolontariat do współpracy z p. Ewą, a wszystkich chętnych proszę o przyniesienie w środę 19.06. kwiatków do tego dywanu;
 • do odebrania jest kolejny nr czasopism Różaniec, Tak Rodzinie, Anioł Stróż
 • Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów Diecezji Pelplińskiej organizuje letnie rekolekcje, które odbędą się w szkole w Gowidlinie w dniach od 3 do 6 lipca br. Minimalny wiek uczestników to trzecia klasa szkoły podstawowej. Koszt rekolekcji wynosi 220 zł od osoby. Zgłoszenia do biura parafialnego do 20.06. br.
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako wychowawcy. Mogą być to nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wypoczynku. Zgłoszenia przyjmuje biuro Caritas, e- mail: lub tel. 58 536 15 31.
 • odpust Kościerski, w którym w ubiegłych latach uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, ma zmienioną datę (z 15.06. na 22.06.) – zorganizowany udział dzieci został odwołany
 • ogłoszenie społeczne: Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we czwartek, 13 czerwca 2019 r. od 13:00, na parkingu przy kościele.