NIEDZIELA (26.05.)  ZAKONCZENIE BIAŁEGO TYGODNIA

 • 09:00  + Zygmunt FORMELA
 • 11:00  o zdrowie dla członkiń Róży św. Moniki i ich rodzin [chrzest] (nabożeństwo majowe)
 • 18:00  ++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY

W int. Parafian ks. Marek, Latina

PONIEDZIAŁEK (27.05.)  DNI KRZYŻOWE

 • 07:00  w intencji urodzajów i za kraje głodujące
 • 18:00  w podz. i z prośbą o piekę MBNP dla dzieci, wnuków i prawnuków  (nabożeństwo majowe)

WTOREK (28.05.)  DNI KRZYŻOWE

 • 07:00  w intencji urodzajów i za kraje głodujące
 • 18:00  w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla rodziny (nabożeństwo majowe)

ŚRODA (29.05.)  DNI KRZYŻOWE

 • 07:00  w intencji urodzajów i za kraje głodujące
 • 17:45 (nabożeństwo majowe)
 • 18:00  ++ Irena i Antoni ETMAŃSCY oraz Seweryn GÓRZYŃSKI
 • 18:00  ++ Zygmunt, Jerzy, Józef, wszystkie dusze pokrewne
 • 18:30  Seminarium Odnowy Wiary

CZWARTEK (30.05.)

 • 07:00  o Boże błog. dla pielgrzymów i za wszystkie osoby, które pomagają, aby mogła się odbyć
 • 18:00  ++ Anna i Alfons KAMROWSCY oraz zmarli z rodziny (nabożeństwo majowe)

PIĄTEK (31.05.)

 • 18:00  ++ rodzice i zmarli z rodziny (nabożeństwo majowe)

SOBOTA (01.06.)  I. sobota m-ca

 • 07:00  w podz. i z prośbą dla Artura (w urodziny) (nab. zadośćuczynienia)
 • 08:30  Sakramentalne odwiedziny chorych
 • 18:00  + Bożena (w 17. rocznicę śmierci) (nabożeństwo czerwcowe)

NIEDZIELA (02.06.)  Wniebowstąpienie Pańskie

 • 09:00  ++ chrzestni rodzice z obojga stron
 • 11:00  + Teresa CZAPIEWSKA (z okazji urodzin) (nabożeństwo czerwcowe + RÓŻANIEC)
 • 18:00  + Ludwika SZULFER (z okazji urodzin)

W int. Parafian ks. Marek, Latina


 

 • nabożeństwa: w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę i święta po Mszy św. o 11:00. Do końca czerwca środowe nabożeństwa przed Mszą św. o 18:00. EKSPIACJA za grzechy i zniewagi wobec Niepokalanego Serca NMP (szczególnie za grzechy przeciwko nieletnim oraz znieważanie symboli religijnych) trwa w naszej parafii do dziś (26 maja). Modlitwa, przyjęta Komunia św. i kwiaty ofiarowane Maryi, są darem dla naszej Najlepszej Matki.
 • w tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654
 • zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Wejherowa (30.05. – 03.06.); wychodzimy po Mszy św. o 7:00; proszę, aby osoby poniżej 18. roku życia miały swoich dorosłych opiekunów; zapraszam szczególnie tegorocznych maturzystów, w ramach podziękowania za ten egzamin
 • dni krzyżowe (modlitwa w intencji urodzajów i za kraje głodujące) w tygodniu przed Wniebowstąpieniem Pańskim: 27-29.05 o 7:00. Zapraszam nie tylko rolników, aby błagać Dobrego Boga o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej…
 • proszę, aby do środy (29.05.) opłacić pielgrzymkę rocznicową dzieci pierwszokomunijnych
 • od minionej niedzieli w naszej parafii posługują dwaj nowi ceremoniarze; gratuluję im zaangażowania i promocji;
 • od wczoraj (25.05.) w naszej diecezji możemy cieszyć się 10 nowymi kapłanami; 2 z nich we wtorek po pielgrzymce (04.06.) będzie odprawiać w naszej parafii Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem
 • Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 • Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza 15 czerwca 2019 roku do Pelplina na Przystań – Warsztaty dla duszy. Tegoroczne wydarzenie zostało połączone z Diecezjalnym Zjazdem Służb Liturgicznych. Zgłoszenia na Przystań należy przysłać do dnia 10 czerwca br. poprzez formularz internetowy na stronie przystanpelplin.pl, drogą mailową na adres: lub telefonicznie pod numerem 58 536 12 21.