NIEDZIELA (10.03.)

 • 09:00  ++ z rodziny JONAK i KONKOL
 • 11:00  ++ Lidia i Brunon ZDROJEWSCY
 • 18:00  + Józef KURS (z okazji urodzin)

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (11.03.)

 • 18:00  ++ Jadwiga i Zygmunt CIECHANOWSCY

WTOREK (12.03.)

 • 18:00  ++ Irena i Antoni ETMAŃSCY, Seweryn GÓRZYŃSKI

ŚRODA (13.03.)

 • 18:30  + Zygmunt FORMELA (1. rocznica śmierci)

CZWARTEK (14.03.)

 • 18:00  ++ teściowie Julia i Władysław LEŚNIAŃSCY, z rodziny, dusze w czyśćcu cierpiące

PIĄTEK (15.03.)

 • 18:00  ++ Stanisław, rodzice, Teresa

SOBOTA (16.03.)

 • 18:00  ++ Elżbieta i Zygmunt PEK, z rodziny

NIEDZIELA (17.03.)

 • 09:00  ++ Franciszka i Jan KRUSZYŃSCY, Aniela i Piotr BURANDT
 • 11:00  ++ Bogusław, Edmund, Mieczysław, pokrewni
 • 18:00  + Leszek GUŹDZIOŁ (19. rocznica śmierci)

W int. Parafian ks. Marek, Latina


 

 • w tym tygodniu biuro parafialne czynne: poniedziałek, wtorek, piątek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel.: 889-238-654.
 • dziś (10.03.) o 10:00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych;
 • do odebrania najnowszy nr czasopisma Pielgrzym.
 • dziś (10.03.)  kolekta inwestycyjna (na 2 konfesjonały i ocieplenie kościoła), niestety dodatkowy koszt na ten rok, nieprzewidziany wcześniej, to zmiana nagłośnienia w kościele
 • piątek (15.03.) o 17:00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o prowadzenie proszę Wspólnoty Miłosierdzia i Czarnego Szkaplerza, następnie kazanie pasyjne; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 11:00.
 • w piątek (15.03.) od 20:00 adoracja dla Wspólnoty Maranatha
 • sobota (16.03.) o 16:30 – spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 • czwartek 14.03. o 16:00 – zebranie wiejskie w sali wiejskiej w Skorzewie; wybory na sołtysa i do rady sołeckiej w niedzielę 17.03. od 8:00 do 15:00.
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. – są one dostępne w kościele przy chrzcielnicy – […] Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele lub szkole zebrane pieniądze, należy dostarczyć księdzu proboszczowi lub katechecie wycięte logo Caritas (całą ściankę skarbonki) z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią. Kartoniki powinny znaleźć się w biurze Caritas w Pelplinie do piątku 26 kwietnia 2019. Nagrody dostarczone będą za pośrednictwem parafii.
 • w weekend Miłosierdzia Bożego (26-28.04.) będzie organizowana z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do: Torunia, Niepokalanowa, Warszawy, Ożarowa Mazowieckiego i Świnic Warckich
 • 17.03. : kolekta będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie, a zbiórka do puszek będzie przeznaczona na rzecz polskich misjonarzy
 • Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej im. św. Jana Pawła II zaprasza katechetów, animatorów i członków grup biblijnych na Wiosenne Warsztaty Biblijne pt. „Ewangelia św. Łukasza” dnia 23.03.2019 r. (9.30 – 15.30). Parafia NSPJ w Starogardzie Gd. ul. Bpa Dominika 8. Koszt posiłków wynosi 25 zł. od osoby. Zgłoszenia należy przesłać do 21.03.2019 r. na adres e-mail: . Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
 • WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską (nie tylko tegorocznych maturzystów i starszych) do udziału w dniu skupienia „Na trzy dni zostań klerykiem” (22-24.03.2019). Dzień skupienia jest bezpłatny. Zgłoszenia za pomocą formularza (załącznik) przesłać na adres e-mail: lub .
 • Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w najbliższym czasie zostanie uruchomiona strona www.duchowaadopcja.pl, na której będzie można znaleźć różne pomoce. Dnia 25.03. w naszym kościele na wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich.
 • dnia 16.03.2019, w sobotę, sprzed kościoła w Gołubiu wyruszy autokarowa pielgrzymka do Obór (sanktuarium MB Bolesnej) na wieczernik modlitwy: wyjazd o 7:00, a powrót na 21:00; koszt 55 zł –zapisy wraz z wpłatą u ks. Rafała Witty, proboszcza z Gołubia (te. 500-523-311)
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje studia magisterskie na kierunku teologia, ale także od 1 października 2019 r. kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych oraz zawodowych, jak i osób, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe będą prowadzone w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry. Wszystkie osoby, które kończą studia w obecnej edycji studiów podyplomowych już znalazły pracę w katechezie i pozwoliły na utrzymanie pełnego wymiaru lekcji religii. Informacji udziela ks. dr Tomasz Huzarek (e-mail: ) oraz https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/.