NIEDZIELA (24.02.)

 • 09:00  ++ Jan KRUSZYŃSKI (z okazji urodzin), dusze czyśćcowe
 • 11:00  + Józef CIEMIŃSKI (1. rocznica śmierci)
 • 17:00  ++ Halina i Stanisław CICHOSZ, rodzice z obojga stron oraz Gerard DUŁAK

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (25.02.)

 • 17:00  ++ Helena i Czesław JERECZEK (rocznica urodzin)

WTOREK (26.02.)

 • 17:00  w podz. i z prośbą dla mamy Jadwigi i dla rodziny ŻYWICKICH

ŚRODA (27.02.)

 • 17:00  + Bożena KURS (rocznica urodzin)

CZWARTEK (28.02.)

 • 17:00  w podz. i z prośbą dla Patryka (z okazji urodzin)

PIĄTEK (01.03.)  I. piątek m-ca

 • 18:00  ++ członkowie Szkaplerza od Męki Pana Jezusa

SOBOTA (02.03.)  I. sobota m-ca

 • 07:00  ++ rodzice chrzestni
 • 18:00  ++ Marianna ZABOROWSKA i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (03.03.)  I. niedziela m-ca

 • 09:00  ++ Józef KURS (2. rocznica śmierci) i pokrewni z obu stron
 • 11:00  + Zygmunt FORMELA  (różaniec)
 • 18:00  o zdrowie dla członkiń Róży Św. Jadwigi

W int. Parafian ks. Marek, Latina


 

 • w tym tygodniu biuro parafialne czynne poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszy św.; w sprawach nagłych proszę o kontakt tel.
 • w środę o 18:00 spotkanie Wspólnoty Marana-Tha
 • od 1. marca wieczorna Msza św. będzie odprawiana o 18:00
 • I. piątek m-ca (8:00–13:00 sakramentalne odwiedziny chorych; 15:00–18:00 spowiedź św.; 18:00 Msza św.); I. sobota m-ca (7:00 Nabożeństwo zadośćuczynienia NSNMP: Msza św. + medytacja + różaniec; 11:00 w Pelplinie ŚWIĘCENIA bpa Arkadiusza Okroja); I. niedziela m-ca (10:00 spotkanie grupy do bierzmowania; 12:00 Spotkanie Różańcowe; 16:30 piłka dla ministrantów)
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. […] Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele lub szkole zebrane pieniądze, należy dostarczyć księdzu proboszczowi lub katechecie wycięte logo Caritas (całą ściankę skarbonki) z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią. Kartoniki powinny znaleźć się w biurze Caritas w Pelplinie do piątku 26 kwietnia 2019. Nagrody dostarczone będą za pośrednictwem parafii.
 • Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w najbliższym czasie zostanie uruchomiona strona www.duchowaadopcja.pl, na której będzie można znaleźć różne pomoce.
 • Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w sobotę 9 marca 2019 r., w godz. od 10.00 – 13.00. Jest to szkoła męska z bogatą tradycją i internatem. Od kilku lat cieszy stuprocentową zdawalnością matury. Uczniowie mają możliwość pogłębiania wiedzy przez wybrane przez siebie rozszerzenia. Są też kształtowani w duchu katolickim. Bliższe informacje na temat działalności szkoły: www.collegiummarianum.pl.
 • Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej im. św. Jana Pawła II zaprasza katechetów, animatorów i członków grup biblijnych na Wiosenne Warsztaty Biblijne pt. „Ewangelia św. Łukasza” dnia 23.03.2019 r. (9.30 – 15.30). Parafia NSPJ w Starogardzie Gd. ul. Bpa Dominika 8. Koszt posiłków wynosi 25 zł. od osoby. Zgłoszenia należy przesłać do 21.03.2019 r. na adres e-mail:  jozef.pick@op.pl. Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich.
 • dnia 16.03.2019, w sobotę, sprzed kościoła w Gołubiu wyruszy autokarowa pielgrzymka do Obór (sanktuarium MB Bolesnej) na wieczernik modlitwy: wyjazd o 7:00, a powrót na 21:00; koszt 55 zł – są wolne miejsca – zapisy wraz z wpłatą u ks. Rafała Witty, proboszcza z Gołubia (te. 500-523-311)
 • do odebrania najnowszy nr czasopisma Pielgrzym, a w nim wywiad z biskupem nominatem Arkadiuszem Okrojem i inne ciekawe artykuły.
 • Pierwsza Komunia Św. w roku 2020 odbędzie się 10 maja.

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym może przebywać jednocześnie

 

1 osoba na 15m²
= 30 osób

+służba ołtarza

 

 

Proszę o zachowanie wymaganych odstępów w świątyni, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa

 

Taśmy ostrzegawcze mają na celu wspomóc zachowanie odstępów między osobami siedzącymi w ławkach

Proponowany grafik uczestnictwa, aby wspomóc równomierną obecność wiernych na 5 Mszach w porządku niedzielnym
(16/17 stycznia 2021)

 

SOBOTA

17:00 ul. Pogodna / Brzozowa / Ogrodowa / Starowiejska / Krótka / Słoneczna / Długa /  Łąkowa / Rzemieślnicza
18:00 Kolejarzy / Wąska / Spokojna 1 / Kościerska + blok przy kurnikach / Na Wzgórzu

 

NIEDZIELA

09:00 ul. Sarnia /  Zielona / Zielona Dolina / Zielone Wzgórze / Klonowa / Nowowiejska / Wybudowanie pod Kościerzynę / Kościelna / Leśna /  Źródlana / Długa
11:00 ul. Kolejarzy / Lipowa /  Peplińskiego / Cicha, Złota /  Łubinowa / Polna / Malinowa / Słonecznikowa /  Kościerska /  Wrzosowa / Na Zakręcie / Rekowska / Polna / Wąska
12:30 ul. Spacerowa / Sportowa / Na Wzgórzu / Kościerska / Spokojna / ks. Repińskiego / Ks. Wryczy / Młyńska /  Kasztanowa / Jeziorna / Wodna / Kwiatowa
15:00 Koronka z Komunią św.