NIEDZIELA (09.12.)  II. niedziela ADWENTU

 • 09:00  + Anna KRUSZYŃSKA (5. rocznica śmierci)
 • 10:00  katecheza dzieci pierwszokomunijnych
 • 11:00  ++ ks. Alfons KROPIDŁOWSKI, jego rodzice i rodzeństwo (poświęcenie medalików)
 • 17:00  + Teresa CZAPIEWSKA (7. rocznica śmierci)

W int. Parafian                  ks. proboszcz

 

 

PONIEDZIAŁEK (10.12.)

 • 06:45  + Sławomir CYRA (1. rocznica śmierci)

 

 

WTOREK (11.12.)

 • 06:45  ++ członkowie Róży św. Jadwigi

 

 

ŚRODA (12.12.)

 • 16:00  spotkanie dla Służby liturgicznej (próba śpiewu kolęd)
 • 16:00  ++ Franciszek SZULFER i Władysław JAKUBEK, krewni, pokrewni, dusze czyśćcowe i Irena SZULFER
 • 17:00  ++ Maciej i Antoni ZWARA oraz z rodziny   nowenna

 

 

CZWARTEK (13.12.)

 • 06:45  ++ Felicja NOWICKA, Bronisław KULAS, rodzice chrzestni i dusze w czyśćcu cierpiące

 

 

PIĄTEK (14.12.)

 • 06:45  ++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY oraz Weronika i Franciszek KLINKOSZ

 

 

SOBOTA (15.12.)

 • 07:30  ++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY
 • 16:30  spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

 

 

NIEDZIELA (16.12.)  III. niedziela ADWENTU

 • 09:00  ++ Maria, Jan, Paweł, Jadwiga, Stanisław
 • 11:00  ++ Damian, z rodziny LANDOWSKICH oraz Szczepan i Katarzyna CIESZYŃSCY
 • 18:30  ++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY oraz Barbara JERECZEK

W int. Parafian                  ks. proboszcz, Pelplin


 

 

 • Dziękuję parafianom, którzy w minionym tygodniu dostarczyli drewno opałowe do domu parafialnego; dziękuję młodzieży z wolontariatu za zaangażowanie w akcję zbiórki żywności dla potrzebujących, która miała miejsce w Kościerzynie w minionym tygodniu – Bóg zapłać z całego serca.
 • W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w PONIEDZIAŁEK,  WTOREK, ŚRODA od 18:00 do 19:00.
 • Od przyszłej niedzieli zaczynają się spowiedzi przedświąteczne w dekanacie; Wygoda (niedziela 16.12., Msza wieczorna u nas o 18:30), Gołubie (poniedziałek 17.12.), Skorzewo (wtorek 18.12. od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00, Msza św. o 17:30), Brodnica Górna (wtorek 18.12.), Szymbark (środa 19.12., Msza św. w naszej parafii o 18:30), Sulęczyno (czwartek 20.12.), Mściszewice (piątek 21.12.), Klukowa Huta (sobota 22.12.), Stężyca (sobota 22.12.).
 • Dziś (09.12.) przeżywamy trzecią niedzielę dziękczynienia za wrześniowe Misje Święte w naszej parafii; z tej okazji kazania na wszystkich Mszach Św. głosi ks. Piotr Pietrzyk MSF, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu
 • Dzisiejsza (09.12.) kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii (zbieramy na spłatę długu za remont wieży kościoła)
 • Dziś (09.12.), przy wyjściu z kościoła można zakupić bombki choinkowe, które przygotowała młodzież z parafii wraz dorosłymi; z kolei w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem (23.12.) dzięki inicjatywie parafian będzie można zaopatrzyć się w pierniki (środki uzyskane w ten sposób przeznaczone będą na spłatę naszego długu za remont wieży)
 • W III. Niedzielę adwentu (16.12.) w naszej parafii: kolekta na Stolicę Apostolską, a po Mszach św. (16.12.) zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi katolickiemu na Wschodzie – tego dnia na Mszach św. o 9:00 i o 11:00 będziemy gościć ks. Tomasza Huzarka, wicerektora WSD w Pelplinie.
 • W III. Niedzielę Adwentu, 16.grudnia, w bazylice katedralnej w Pelplinie do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. będą promowani dwaj nasi parafianie: p. Krzysztof Drewczyński i p. Zenon Wanta. Proszę o modlitwę za przygotowujących się do tej posługi oraz za p. Andrzeja Bobera, który posługuje w tym charakterze od kilku lat. Docelowym zadaniem nadzwyczajnych szafarzy będzie zanoszenie Komunii Św. do chorych w niedziele oraz pomoc w dystrybucji Komunii Św. w czasie liturgii, gdy będzie zachodzić taka potrzeba.
 • Koordynator diecezjalny Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” informuje o możliwości składania wniosków o uzyskanie stypendium papieskiego. W tym celu należy skontaktować się z nim drogą milową: . Jako informację zwrotną kandydat otrzymuje kartę informacyjną, którą należy wydrukować, wypełnić i z załącznikami przesłać na adres: ks. Arkadiusz Ćwikliński, al. Cystersów 2, 83-130 Pelplin. Kandydaci powinni spełniać następujące wymagania: zamieszkanie w miejscowości do 20000 mieszkańców;  uczniowie szkoły podstawowej po I semestrze 7 klasy, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych;  średnia ocen: szkoła podstawowa i gimnazjum 4,8, szkoła ponadgimnazjalna 4,5;  dochód na osobę w rodzinie za rok 2017 nie przekracza 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto (1470 zł. na jednego członka rodziny miesięcznie);  pozytywna opinia: ks. proboszcza, katechety i wychowawcy;  szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, wolontariacie. Złożenie karty informacyjnej nie jest równoznaczne z przyznaniem stypendium. Kandydaci otrzymują informacje zwrotne o decyzji przyznającej stypendium lub o jego odmowie.
 • Trwa peregrynacja Ikony św. Józefa wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (odbiór Ikony w wyznaczony dzień po Mszy św., a zwrot następnego dnia przed Mszą św.); osoby, które nie wzięły Ikony w czasie zaproponowanym będą miały taką możliwość po 22.12.
 • W zakrystii są dostępne świece CARITAS na stół wigilijny (10 zł, 15 zł) oraz opłatki (dowolna ofiara); u ministrantów można zakupić kalendarze na 2019 rok ze św. Janem Pawłem II (5 zł, 10 zł)
 • RORATY w naszej parafii trwają do 22.12. (poniedziałek-wtorek oraz czwartek-piątek o 6:45, środa o 17:00, a sobota o 7:30) – serdecznie zapraszam dorosłych i dzieci z lampionami
 • Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły znajdują się na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej. Zapisy u p. Iwony i Krzysztofa Dolewów w godz. 17.00 – 20.00, tel. 58 6838001,e-mail: .  Brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń.