NIEDZIELA (11.11.) Narodowe Święto Niepodległości

• 09:00 ++ Jan i Czesław STANKOWSCY, rodzice z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące
  • 10:00 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych

• 16:30 piłka nożna dla ministrantów
  • 17:00 ++ z Róży Św. Maksymiliana oraz z ich rodzin

W int. Parafian                   ks. Marek, Latina

• u ministrantów można zakupić kalendarze ze św. Janem Pawłem II (5 zł / 10 zł)
  • w związku z uroczystościami 100 rocznicy odzyskania Niepodległości (niedziela 11.11.) Biskup diecezjalny zwraca się z prośbą o włączenie dziś o godz. 12.00 dzwonów we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej. Ponadto podejmujemy inicjatywę ogólnopolską, odśpiewania w tym czasie Hymnu Narodowego.
  • od 11 do 25. XI biuro parafialne będzie nieczynne; w razie wezwania do chorych proszę dzwonić po księży ze Stężycy (691-158-404)
  • dziś (11.11.), w związku z niedzielą dziękczynienia za Misje, które wpisujemy w dziękczynienie narodowe za 100 lat niepodległości Polski, na Mszach św. (9:00 i 11:00) gościmy ks. Tomasza Syldatka, z wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.
  • dziś kolekta jest przeznaczona na inwestycje w parafii, do spłaty długu za remont wieży kościoła pozostało ponad 20 tys.
  • za tydzień (18.11.) kolekta przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie
  • kontener przy cmentarzu będzie stał do 20 listopada; ze względu na bardzo wysokie koszta za śmieci zmieszane, proszę o segregację: kwiaty i ziemię wrzucamy do kompostu, co możemy zabieramy ze sobą, aby wyrzucić do przydomowych kubłów; Od 21 do 28.11. nie będzie można wyrzucać śmieci do kubłów przy cmentarzu.
  • Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy serdecznie zaprasza na XXXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie” (17-18 XI 2018). Dodatkowe informacje można uzyskać w zakładach pracy oraz u przedstawicieli związków zawodowych. Dnia 24 XI br. o godz. 18.30 w kościele pw. św. Józefa w Tczewie, ks. prałat Jan Ostrowski będzie przewodniczył celebracji Mszy Świętej w intencji wszystkich kolejarzy ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy.
  • ogłoszenie społeczne: Gmina Kościerzyna prowadzi rekrutację na do projektu „Ja w internecie”. Bezpłatne szkolenie dla osób powyżej 35 lat. Kontaktowy nr tel z organizatorem i szczegóły projektu na kartce w gablocie przy ulicy.
  • od listopada Msze św. w tygodniu i niedzielna Msza św. wieczorna odbywać się będą o 17:00 w kaplicy św. Rodziny (Dom Parafialny).
  • do 22.12. (w dni powszednie) trwa peregrynacja Ikony św. Józefa wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (odbiór Ikony w wyznaczony dzień po Mszy św., a zwrot Ikony następnego dnia przed Mszą św.).