NIEDZIELA (11.11.) Narodowe Święto Niepodległości

 • 09:00 ++ Jan i Czesław STANKOWSCY, rodzice z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące
 • 10:00 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
 • 11:00 ++ Jan KRUSZYŃSKI oraz z rodziny KRUSZYŃSKICH i PŁOTKA   
 • 12:00 odśpiewanie hymnu narodowego
 • 17:00 ++ Teresa, Małgorzata, Leon STENCEL

W int. Parafian                   ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (12.11.) św. Jozafata Kuncewicza [wspomnienie]

 • 17:00 ++ Gerard, rodzice, pokrewni oraz dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK (13.11.) śś. Pierwszych Polskich Męczenników [wsp.]

 • 17:00  w podz. i z prośbą dla rodziny NOWICKICH

ŚRODA (14.11.)

 • 17:00 + Stanisław STANKOWSKI (23. rocznica śmierci) nowenna

CZWARTEK (15.11.)

 • 17:00 ++ członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP

PIĄTEK (16.11.)

 • 17:00 ++ Edmund CIEMIŃSKI oraz rodzice z obu stron

SOBOTA (17.11.) św. Elżbiety Węgierskiej [wspomnienie]

 • 10:00 spotkanie wolontariatu
 • 17:00 ++ Marta i Sylwester HINC

NIEDZIELA (18.11.)

 • 09:00 ++ Anna KRUSZYŃSKA i dusze w czyśćcu cierpiące
 • 11:00  ++ Franciszek i Franciszka EDEL oraz zmarli z rodziny EDEL
 • 16:30 piłka nożna dla ministrantów
 • 17:00 ++ z Róży Św. Maksymiliana oraz z ich rodzin

W int. Parafian                   ks. Marek, Latina


 

 

 • u ministrantów można zakupić kalendarze ze św. Janem Pawłem II (5 zł / 10 zł)
 • w związku z uroczystościami 100 rocznicy odzyskania Niepodległości (niedziela 11.11.) Biskup diecezjalny zwraca się z prośbą o włączenie dziś o godz. 12.00 dzwonów we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej. Ponadto podejmujemy inicjatywę ogólnopolską, odśpiewania w tym czasie Hymnu Narodowego.
 • od 11 do 25. XI biuro parafialne będzie nieczynne; w razie wezwania do chorych proszę dzwonić po księży ze Stężycy (691-158-404)
 • dziś (11.11.), w związku z niedzielą dziękczynienia za Misje, które wpisujemy w dziękczynienie narodowe za 100 lat niepodległości Polski, na Mszach św. (9:00 i 11:00) gościmy ks. Tomasza Syldatka, z wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.
 • dziś kolekta jest przeznaczona na inwestycje w parafii, do spłaty długu za remont wieży kościoła pozostało ponad 20 tys.
 • za tydzień (18.11.) kolekta przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie
 • kontener przy cmentarzu będzie stał do 20 listopada; ze względu na bardzo wysokie koszta za śmieci zmieszane, proszę o segregację: kwiaty i ziemię wrzucamy do kompostu, co możemy zabieramy ze sobą, aby wyrzucić do przydomowych kubłów; Od 21 do 28.11. nie będzie można wyrzucać śmieci do kubłów przy cmentarzu.
 • Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy serdecznie zaprasza na XXXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie” (17-18 XI 2018). Dodatkowe informacje można uzyskać w zakładach pracy oraz u przedstawicieli związków zawodowych. Dnia 24 XI br. o godz. 18.30 w kościele pw. św. Józefa w Tczewie, ks. prałat Jan Ostrowski będzie przewodniczył celebracji Mszy Świętej w intencji wszystkich kolejarzy ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy.
 • ogłoszenie społeczne: Gmina Kościerzyna prowadzi rekrutację na do projektu „Ja w internecie”. Bezpłatne szkolenie dla osób powyżej 35 lat. Kontaktowy nr tel z organizatorem i szczegóły projektu na kartce w gablocie przy ulicy.
 • od listopada Msze św. w tygodniu i niedzielna Msza św. wieczorna odbywać się będą o 17:00 w kaplicy św. Rodziny (Dom Parafialny).
 • do 22.12. (w dni powszednie) trwa peregrynacja Ikony św. Józefa wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (odbiór Ikony w wyznaczony dzień po Mszy św., a zwrot Ikony następnego dnia przed Mszą św.).