NIEDZIELA (21.10.) Światowy Dzień Misyjny

 • 09:00 w 29. rocznicę ślubu pp. Hanny i Piotra, w podz. i z prośbą
 • 11:00 w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla taty Tadeusza
 • 12:00 różaniec
 • 16:30 piłka nożna dla ministrantów
 • 18:00 + Jan ROMPCA, Gertruda i Franciszek GALEWSCY

W int. Parafian            ks. Marek, Latina

 

PONIEDZIAŁEK (22.10.) św. Jana Pawła II [wspomnienie]

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 o zdrowie i błog. Boże dla Ewy (z okazji urodzin)

 

WTOREK (23.10.)

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 + Stanisław KAMROWSKI (w rocznicę urodzin)

 

ŚRODA (24.10.)

 • 17:00 zbiórka ministrantów
 • 17:30 różaniec
 • 18:00 z podz. i prośbą o zdrowie i błog. Boże dla rodziny (nowenna)
 • 19:00 spotkanie Wspólnoty Maranatha

 

CZWARTEK (25.10.)

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 + Zygmunt FORMELA

 

PIĄTEK (26.10.)

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 w 51. r. ślubu pp. Teresy i Jana GAŃSKICH, w podz. i z prośbą

 

SOBOTA (27.10.)

 • 16:00 ++ Zbigniew i Eugeniusz ZIELIŃSCY (z okazji 1. rocznicy śmierci Zbigniewa)
 • 17:30 różaniec
 • 18:00 w 22. rocznicę ślubu pp. Izabeli i Leszka ZBLEWSKICH, w podz. i z prośbą o błog. dla całej rodziny

 

NIEDZIELA (28.10.)

 • 09:00 ++ Feliks i Adam STUDZIŃSCY, wszyscy pokrewni i dusze w czyśćcu cierpiące
 • 10:00 spotkanie młodzieży do bierzmowania
 • 11:00 w 1. rocznicę ślubu pp. Patryka i Moniki NIEDŹWIECKICH, w podz. i z prośbą
 • 12:00 różaniec
 • 18:00 ++ Zygmunt GÓRNY (w 18. rocznicę śmierci) oraz rodzice z obojga stron

W int. Parafian            ks. Marcin, Rzym

 


 

 

 • Dziękuję rodzinom które ofiarowały w minionym tygodniu drewno opałowe do Domu Parafialnego
 • Dziękuję młodzieży z Wolontariatu, w asyście dorosłych, za pomalowanie drzwi wejściowych do kościoła
 • Dziś, 21.10., we wszystkich kościołach Polski ma miejsce doroczne liczenie wiernych: obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 • W dniach 21-27 X obchodzić będziemy Tydzień Misyjny, w związku z tym dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Misje Katolickie
 • Jutro, w poniedziałek 22.10., obchodzimy 40. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu św. papieża Jana Pawła II, zapraszam na różaniec i Mszę św., po Mszy św. przejdziemy do pomnika przy kościele, aby odśpiewać Barkę i Apel (można przynieść znicze)
 • W związku z tym, że mamy w domach zniszczone obrazy lub figurki, połamane krzyże czy porwane różańce, wszystkie zniszczone dewocjonalia zostaną zakopane na cmentarzu w przygotowanym do tego miejscu – chcemy, obchodzić się godnie z rzeczami poświęconymi – dlatego przez 2 tygodnie, do niedzieli 28.10., po prawej stronie wejścia do kościoła stoi pojemnik
 • Za tydzień (28.10.) zbiórka po Mszach św. na Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie
 • W tym tygodniu biuro parafialne czynne : WTOREK i PIĄTEK od 19:00; w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny
 • W biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na rok 2019
 • Brakujące tabliczki upamiętniające Misje św. są już do odebrania w zakrystii (zgodnie ze zgłoszeniami),
 • W październiku Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu o 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o 11:00. Różaniec będzie prowadzony przez poszczególne Grupy parafialne, a także przed dzieci i młodzież: poniedziałek (Wspólnota Miłosierdzia i Wspólnota Czarnego Szkaplerza), wtorek (bierzmowani 2018), środa (Wspólnota Maranatha i Parafialna Grupa Teatralna), czwartek (kl. IV-VI, ministranci i schola), piątek (kl. VIIab i VIII), sobota (wolontariat), niedziela (Żywy Różaniec).
 • Zapraszam młodzież i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym w październiku; przypominam, że dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązek uczestnictwa w nabożeństwach wynika z deklaracji
 • Od listopada wprowadzamy w naszej parafii (zawsze w kaplicy) celebrację I. Sobót miesiąca (od 7:00 do 8:15: Msza św., Medytacja, Różaniec)
 • Od 15.10 do 22.12. (w dni powszednie) będzie trwać peregrynacja Ikony św. Józefa wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (odbiór Ikony w wyznaczony dzień po Mszy św. i zwrot Ikony następnego dnia przed Mszą św.); w zakrystii jest lista osób przyjmujących św. Józefa do siebie
 • Do odebrania jest kolejny nr czasopisma Pielgrzym; można zakupić też kalendarze (małe 5 zł i duże 10 zł)
 • Przygotowujemy się do miesiąca listopada, który tradycyjnie poświęcony jest na modlitwę za zmarłych; kartki na wypominki znajdują się pod chórem kościoła – proszę o wrzucanie wypisanych kartek na roczne wypominki do skrzyni przy relikwiach św. Faustyny; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na spłacenie opału do kościoła; od stycznia w każdą I. środę m-ca na godzinę przed Mszą św. wieczorną będzie odmawiany różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a zaraz po nim Msza św. w tej samej intencji. Do końca grudnia br. będziemy modlić się za zmarłych w dotychczasowy sposób (przed Mszami niedzielnymi)
 • Na jesienne porządki na grobach naszych bliskich jest podstawiony kontener (jak w latach ubiegłych) – proszę o segregację: kwiaty i ziemię wrzucamy do kompostu, co możemy zabieramy ze sobą, aby wyrzucić do przydomowych kubłów; młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zaproszona do czynnej pomocy w sprzątaniu grobów swoich bliskich