NIEDZIELA (14.10.) XXVIII niedziela zwykła / Dzień Papieski

 • 09:00 ++ Franciszek, Waleska i ich rodzice: z rodziny JASZEWSKICH
 • 10:00 katecheza dzieci pierwszokomunijnych (poświęcenie różańców)
 • 11:00 ++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY (chrzest)
 • 12:00 różaniec
 • 18:00 w podz. za łaskę zdrowia, z prośbą od dalsze błog. dla rodziny
 • 18:00 za członków Róży MB Fatimskiej, o błog. dla ich rodzin

W int. Parafian            ks. Marek, Latina

 

PONIEDZIAŁEK (15.10.) św. Teresy od Jezusa [wsp.]

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 ++ Jadwiga SERKOWSKA, Jan i Zofia oraz z z rodziny

 

WTOREK (16.10.) św. Jadwigi Śląskiej [wsp.] / rocznica wyboru św. JP II

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 w podz. i z prośbą dla rodziny KUKLA

 

ŚRODA (17.10.) św. Ignacego Antiocheńskiego [wsp.]

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 ++ rodzice i dziadkowie CIECHANOWSCY (nowenna)
 • 19:00 w 20. rocznicę ślubu pp. KRUSZYŃSKICH, w podz. i z prośbą

 

CZWARTEK (18.10.) św. Łukasza, ewangelisty [święto]

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 w 13. rocznicę ślubu pp. DOMASZK, w podz. i z prośbą

 

PIĄTEK (19.10.)

 • 15:00 w intencji seniorów i niepełnosprawnych
 • 17:30 różaniec
 • 18:00 w 22. rocznicę ślubu pp. GAŃSKICH, w podz. i z prośbą
 • 19:00 + Edmund FORMELA (m-c od śmierci)

 

SOBOTA (20.10.) św. Jana Kantego [wsp.]

 • 17:30 różaniec
 • 18:00 ++ Jan i Regina TUSK

 

NIEDZIELA (21.10.)

 • 09:00 w 29. rocznicę ślubu pp. Hanny i Piotra, w podz. i z prośbą
 • 11:00 w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla taty Tadeusza
 • 12:00 różaniec
 • 16:30 piłka nożna dla ministrantów
 • 18:00 + Jan ROMPCA, Gertruda i Franciszek GALEWSCY

W int. Parafian            ks. Marcin, Rzym

 


 

 

 • Dziś, 14.10. w ramach dziękczynienia za Misje Święte, kazania głosi sekretarz Biskupa Diecezjalnego, ks. Marcin KUNDA
 • Dziś, 14.10. kolekta jest przeznaczona na spłatę długu za wymianę dachu kościoła i remont wieży
 • Dziś, 14.10. przed kościołami ma miejsce zbiórka pieniędzy z okazji XVIII Dnia Papieskiego, zebrane środki będą przeznaczone na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia; jedna z naszych parafianek jest stypendystką tej fundacji
 • Od jutra, 15.10., do 24.12. (w dni powszednie) będzie trwać peregrynacja Ikony św. Józefa wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (odbiór Ikony w wyznaczony dzień po Mszy św. i zwrot Ikony następnego dnia przed Mszą św.); w zakrystii jest lista osób przyjmujących św. Józefa do siebie
 • Jutro, 15.10., o 16:30 spotkanie Wolontariatu w sali koło kaplicy
 • Jutro, 15.10., w związku z Dniem Dziecka Utraconego, w naszej parafii różaniec przed Mszą św. ofiarujemy w intencji rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka oraz w intencji zmarłych dzieci. Specjalna Msza św. będzie odprawiona jutro 15.10. o 19:00 w kościele św. Barbary w Kościerzynie.
 • Jutro, 15.10., w Sali wiejskiej o 18:00 spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania na Wymianę kotłów na paliwo stałe i termomodernizację budynków
 • W październiku Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu o 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o 11:00. Różaniec będzie prowadzony przez poszczególne Grupy parafialne, a także przed dzieci i młodzież: poniedziałek (Wspólnota Miłosierdzia i Wspólnota Czarnego Szkaplerza), wtorek (bierzmowani 2018), środa (Wspólnota Maranatha i Parafialna Grupa Teatralna), czwartek (kl. IV-VI, ministranci i schola), piątek (kl. VIIab i VIII), sobota (wolontariat), niedziela (Żywy Różaniec).
 • Zapraszam młodzież i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym w październiku; przypominam, że dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązek uczestnictwa w nabożeństwach wynika z deklaracji
 • Ogł. społeczne: na piątek (19.10) Seniorzy i osoby niepełnosprawne są zaproszone na Mszę o 15:00 do kościoła, a po niej na spotkanie w sali wiejskiej
 • W przyszłą niedzielę, 21.10., we wszystkich kościołach Polski będzie miało miejsce doroczne liczenie wiernych: obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 • W dniach 21-27 X obchodzić będziemy Tydzień Misyjny
 • W związku z tym, że mamy w domach zniszczone obrazy lub figurki, połamane krzyże czy porwane różańce, wszystkie zniszczone dewocjonalia zostaną zakopane na cmentarzu w przygotowanym do tego miejscu – chcemy, obchodzić się godnie z rzeczami poświęconymi – dlatego przez 2 tygodnie, do niedzieli 28.10., przed wejściem do kościoła będzie stał pojemnik na zniszczone dewocjonalia- brakujące tabliczki upamiętniające Misje św. są już do odebrania w zakrystii (zgodnie ze zgłoszeniami),
 • W tym tygodniu biuro parafialne czynne we WTOREK i CZWARTEK od 19:00; w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny
 • W biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na rok 2019
 • Brakujące tabliczki upamiętniające Misje św. są już do odebrania w zakrystii (zgodnie ze zgłoszeniami),
 • W tym tygodniu biuro parafialne czynne we WTOREK i CZWARTEK od 19:00; w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny
 • W biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na rok 2019
 • Od listopada wprowadzamy w naszej parafii (zawsze w kaplicy) celebrację I. Sobót miesiąca (od 7:00 do 8:15: Msza św., Medytacja, Różaniec)
 • Przygotowujemy się do miesiąca listopada, który tradycyjnie poświęcony jest na modlitwę za zmarłych; kartki na wypominki znajdują się pod chórem kościoła – proszę o wrzucanie wypisanych kartek na roczne wypominki do skrzyni przy relikwiach św. Faustyny; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na spłacenie opału do kościoła; od stycznia w każdą I. środę m-ca na godzinę przed Mszą św. wieczorną będzie odmawiany różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a zaraz po nim Msza św. w tej samej intencji. Do końca grudnia br. będziemy modlić się za zmarłych w dotychczasowy sposób (przed Mszami niedzielnymi)
 • Na jesienne porządki na grobach naszych bliskich jest podstawiony kontener (jak w latach ubiegłych) – proszę o segregację: kwiaty i ziemię wrzucamy do kompostu, co możemy zabieramy ze sobą, aby wyrzucić do przydomowych kubłów; młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zaproszona do czynnej pomocy w sprzątaniu grobów swoich bliskich