NIEDZIELA (16.09.)– XXIV niedziela w ciągu roku

  • 09:00 Edmund, Bogusław, zmarli z rodziny oraz dusze czyśćcowe
  • 11:00 rodzice Mieczysław i Zofia oraz zmarli z rodzin
  • 11:00 Feliks DUŁAK oraz rodzice z obojga stron (chrzest)
  • 16:00 piłka nożna dla ministrantów
  • 18:00 w int. rodziny CZAPIEWSKICH, w podz. i z prośbą

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 

PONIEDZIAŁEK (17.09.)

  • 09:00 o zdrowie i błog. Boże dla rodziny ZDROJEWSKICH
  • 09:00 w podz. i z prośbą dla całej rodziny
  • 12:00 pogrzeb + Edmund FORMELA
  • 18:00 w podz. i z prośbą dla rodziny PIECHOWSKICH
  • 18:00 w int. Parafiian (młodzież i dzieci)

 

WTOREK (18.09.)

  • 09:00 rodzice z obojga stron: Stanisław, Aniela, Danuta
  • 09:00 w int. parafii (małżeństwa)
  • 18:00 Zdzisław POLITOWSKI (35. rocznica śmierci) oraz rodzice z obojga stron
  • 18:00 Zofia, Stanisław i Jan KASZUBA, Roman i Zygmunt

 

ŚRODA (19.09.)

  • 09:00 rodzice z obu stron CYRA i SYNAKOWSCY, Henryk CYRA, Maria ZDROJEWSKA
  • 09:00 w int. parafian (ofiarodawcy i budowniczowie)
  • 18:00 z rodziny DUŁAK i POBŁOCKICH
  • 18:00 Wanda KULAS (17.rocznica śmierci), Marek i Edmund KLEBA

 

CZWARTEK (20.09.)

  • 09:00 z okazji 26. rocznicy ślubu pp. Ewy i Kazimierza SZULFER, w podz. i z prośbą
  • 09:00 w int. parafian (chorych i cierpiących)
  • 18:00 Zygmunt KURS (4. r. śmierci) oraz o zdrowie dla Teresy KURS (z okazji 82. rocznicy urodzin)
  • 18:00 Jadwiga i Antoni GŁODOWSCY (10. r. śmierci)

 

PIĄTEK (21.09.)

  • 09:00 Marianna GAWIN (20. rocznica śmierci)
  • 09:00 w int. parafian (o powołania z parafii)
  • 18:00 Barbara i Czesław CZYŻ oraz Anotni i Janina PALUSZYŃSCY
  • 18:00 Erna, Józef, Krzysztof PLATA i zmarli z obu stron

 

SOBOTA (22.09.)

  • 09:00 z okazji 51. rocznicy ślubu pp. Henryka i Antoniny SYNAKOWSKICH, w podz. i z prośbą
  • 09:00 o Boże błog. i dary Ducha Św. dla Dominika i Jakuba
  • 18:00 Genowefa i Andrzej KUKLA oraz Jan KUKLA
  • 18:00 rodzice i rodzeństwo z rodziny ERON i BIELAWA

 

NIEDZIELA (23.09.) – XXV niedziela w ciągu roku

  • 09:00 członkowie Róży św. o. Pio i dusze czyśćcowe
  • 09:00 za parafian (uzależnionych od jakichkolwiek nałogów)
  • 11:00 w 10. rocznicę ślubu pp. Doroty i Aleksandra EBERTOWSKICH, w podz. i z prośbą
  • 11:00 z okazji 40. rocznicy ślubu pp. Danuty i Mariana SEYDY, w podz. i z prośbą
  • 18:00 w podz. i z prośbą dla dzieci i wnuków z rodziny ŻYWICKICH

W int. parafian ks. Marek, Latina

 


 

 

  • Wczorajszą Mszą wieczorną rozpoczęliśmy Misje św., wyjątkowy czas dla całej parafii; czas do którego długo się przygotowywaliśmy; gościmy wśród nas Księży Filipinów z Oratorium św. Filipa Neri z Gostynia (ks. Stanisława Gawlickiego COr i ks. Dariusza Dąbrowskiego COr); już dziś zapowiadam, że podziękowaniem dla naszych Misjonarzy będzie kolekta w sobotę i w niedzielę, czyli 2 ostatnie dni rekolekcji; otoczmy tych Kapłanów modlitwą, prosząc, aby stali się narzędziem Ducha św. dla naszej wspólnoty parafialnej.
  • Zmarł nasz parafian + Edmund FORMELA, pogrzeb w poniedziałek 17.09. o 12:00; różaniec dziś o 19:00 w domu rodzinnym zmarłego i jutro o 11:15 w kostnicy pod kościołem
  • W tym tygodniu biuro parafialne Nieczynne w związku z trwającymi Misjami ; w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny
  • W biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na rok 2019
  • Bardzo dziękuję Grupom Parafialnym za pomoc w dotarciu z programem Misji do wszystkich domów parafii; dziękuję również za życzliwe przyjęcie tych posłańców; dziękuję osobom, które przygotowały dom parafialny na przyjęcie Misjonarzy i za żywność przekazaną do plebanii na tę okoliczność – Bóg zapłać
  • Dziś (16.09.2018 r.) od 11.00 Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w Lubaniu
  • Dla kandydatów do bierzmowania przewidziane jest w czasie Misji św. uczestnictwo w Triduum Św. Stanisława Kostki (16-18.09.) – zapraszam na spotkania w tych dniach także starszą młodzież szkolną; dzieci z klas I – VI zapraszam wraz z nauczycielami na spotkanie w środę 19.09. o 11:00
  • We wrześniu sakramentalne odwiedziny chorych będą w czasie Misji (czwartek, 20.09. od 11:00) – Misjonarze w 2 grupach udadzą się do tych domów, które są odwiedzane co miesiąc; proszę, aby najpóźniej do środy (19.09.) zgłaszać chorych, do których nie jeździliśmy dotychczas w pierwsze czwartki m-ca, a które chcą skorzystać z posługi kapłańskiej w czasie Misji
  • Do niedzieli 30.09. można zapisywać kandydatów do ministrantury – kurs rozpocznie się 3.10. w środę o 17:00 i zakończy się przed uroczystością Wszystkich Świętych – od niedzieli 30.09. Wtedy też będą rozdawane rodzicom teksty zgodny syna na służbę
  • Zgody rodziców na udział dzieci w wolontariacie proszę oddać Pani Kamili w poniedziałek (17.09.) po nauce ks. Dariusza
  • W środę 10.10. br. nastąpi poświęcenie dachów (kościoła i Domu Parafialnego) oraz błogosławieństwo kaplicy i poświęcenie tabernakulum w Domu Parafialnym; kaplica będzie dedykowana Świętej Rodzinie z Nazaretu – uroczystości przewodniczyć będzie ks. prał. Marian Szczepiński (pierwszy proboszcz naszej parafii), reprezentując Ks. Biskupa
  • Sprawa śmieci cmentarnych ciągle jeszcze jest nierozwiązana

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym może przebywać jednocześnie

 

1 osoba na 15m²
= 30 osób

+służba ołtarza

 

 

Proszę o zachowanie wymaganych odstępów w świątyni, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa

 

Taśmy ostrzegawcze mają na celu wspomóc zachowanie odstępów między osobami siedzącymi w ławkach

Proponowany grafik uczestnictwa, aby wspomóc równomierną obecność wiernych na 5 Mszach w porządku niedzielnym
(16/17 stycznia 2021)

 

SOBOTA

17:00 ul. Pogodna / Brzozowa / Ogrodowa / Starowiejska / Krótka / Słoneczna / Długa /  Łąkowa / Rzemieślnicza
18:00 Kolejarzy / Wąska / Spokojna 1 / Kościerska + blok przy kurnikach / Na Wzgórzu

 

NIEDZIELA

09:00 ul. Sarnia /  Zielona / Zielona Dolina / Zielone Wzgórze / Klonowa / Nowowiejska / Wybudowanie pod Kościerzynę / Kościelna / Leśna /  Źródlana / Długa
11:00 ul. Kolejarzy / Lipowa /  Peplińskiego / Cicha, Złota /  Łubinowa / Polna / Malinowa / Słonecznikowa /  Kościerska /  Wrzosowa / Na Zakręcie / Rekowska / Polna / Wąska
12:30 ul. Spacerowa / Sportowa / Na Wzgórzu / Kościerska / Spokojna / ks. Repińskiego / Ks. Wryczy / Młyńska /  Kasztanowa / Jeziorna / Wodna / Kwiatowa
15:00 Koronka z Komunią św.