NIEDZIELA (09.09.) – IX niedziela NOWENNY przed Misjami

• 9:00 w 22. rocznicę ślubu pp. Danuty i Rafała, w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże
  • 11:00 w int. Agnieszki BUTOWSKIEJ (z okazji urodzin), w podz. i z prośbą

• 10:00 – 14:00  Turniej Siatkówki Plażowej
  • 15:00 ślub:  Daniel KLEINSCHMIDT i Natalia KLINKOSZ
  • 16:30 Przygotowanie do chrztu
  • 18:00 + Dominik LIPIŃSKI –  rozpoczęcie Misji Św.

NIEDZIELA (16.09.) – XXIII niedziela w ciągu roku – 1. dzień Misji

• 09:00 ++ Edmund, Bogusław, zmarli z rodziny oraz dusze czyśćcowe
  • 11:00 ++ rodzice Mieczysław i Zofia oraz zmarli z rodzin
  • 11:00 ++ Feliks DUŁAK oraz rodzice z obojga stron (chrzest)
  • 18:00 w int. rodziny CZAPIEWSKICH, w podz. i z prośbą
  • 19:30 piłka nożna dla ministrantów

W int. parafian ks. Marek, Latina

• Wczoraj zmarł nasz parafianin, + Józef Kurkowski, różaniec od dziś do wtorku włącznie po Mszy wieczornej; pogrzeb w środę (12.09.) o 11:00
  • W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek (po Mszy św. Wieczornej i różańcu); w sprawach nagłych – kontakt tel.
  • W biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na rok 2019.
  • Dla kandydatów do bierzmowania przewidziane jest w czasie Misji św. uczestnictwo w Triduum Św. Stanisława Kostki (16-18.09.)
  • Dziś, (09.09.) już IX. niedziela w ramach NOWENNY przed Misjami parafialnymi; kazania głosi ks. Marcin Wojtasiak, kapłan z naszej diecezji, odbywający studia specjalistyczne w Rzymie.
  • W dniach 6 – 14. 09 trwa Nowenna bezpośrednio przygotowująca parafię do Misji św.; modlitwa do MBNP w intencji błogosławionych owoców tych rekolekcji odmawiana jest po Mszy św. (codziennie o 18:00; w niedzielę o 11:00)
  • Od niedzieli do piątku włącznie (9 – 14.09.2018), w ostatnim tygodniu przed Misjami, członkowie wspólnot działających w Parafii (Żywy Różaniec, Wspólnota Miłosierdzia, Wspólnota Małżeństw Maranatha, Wolontariat, Schola, Ministranci) odwiedzą nasze domostwa, aby zaprosić wszystkich na Misje Parafialne i dostarczyć program tych szczególnych rekolekcji; odpowiedzialnych za wspomniane wspólnoty proszę o podejście do zakrystii dziś po Mszach św. po odbiór programów Misji.
  • W czasie Misji Św. (piątek 21.09.) zostaniemy zaproszeni do przyniesienia krzyży ściennych z domu – osoby, które takiego krzyża nie mają proszę o zamówienie w zakrystii lub biurze parafialnym (do 9.09.); pamiątką z Misji będzie obrazek udostępniany przez Misjonarzy
  • W sobotę (15.09.) od 10:00 do 14:00 będzie miał miejsce w Skorzewie Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza (szczegóły na stronie www.facebook.com/parafiaskorzewo)
  • W przyszłą niedzielę (16.09.2018 r.) od 11.00 Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w Lubaniu.
  • We wrześniu sakramentalne odwiedziny chorych będą w czasie Misji (czwartek, 20.09. od 11:00)
  • Dziś (09.09.) kolekta inwestycyjna – ciągle zbieramy na pokrycie kosztów wymiany dachu i remontu wieży kościoła – koszt zamierzony wynosił 150 tys. lecz wymiana rynien, założenie podbitki dachu, zakup wełny kamiennej na ocieplenie kościoła, odtworzenie wyższego dachu wieży i pokrycie go w całości blachą miedzianą nie były ujęte w pierwotnym kosztorysie; ostateczny koszt remontu naszej świątyni wynosi 197 tys. złotych; do zapłaty zostało nam jeszcze 40 tys. Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę w największej naszej wspólnej inwestycji. Ufam, że damy radę sprawnie spłacić także pozostałą kwotę.
  • Można zapisywać kandydatów do ministrantury – kurs rozpocznie się po Misjach Świętych i zakończy się przed uroczystością Wszystkich Świętych
  • Do odebrania najnowszy nr czasopism Pielgrzym
  • Sprawa śmieci cmentarnych ciągle jeszcze jest nierozwiązana