Niedziela (22.04)

Niedziela Dobrego Pasterza

09:00 ++ z rodz. PEPLIŃSKICH, JAKUBEK i STENCEL
11:00 w rocznicę ślubu pp. Ilony i Marcina, w podz. i z prośbą
12:00 Spotkanie dla rodziców dziewcząt ze scholi
18:00 w 43. rocznicę ślubu pp. Bernadety i Romana, o Boże błog. na dalsze lata oraz opiekę Matki Bożej dla rodziny

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 

Poniedziałek (23.04)

św. Wojciecha [Patrona Polski]

07:00 + Jerzy FORMELA
18:00 ++ Zygmunt i Jadwiga CIECHANOWSCY

 

Wtorek (24.04)

18:00 + Bogdan SEYDA (w dzień urodzin)

 

Środa (25.04)

św. Marka Ewangelisty [święto]

18:00 w 37. rocznicę ślubu pp. Wiesławy i Jana MAKURAT, w podz. i z prośbą

Nowenna i modlitwa o urodzaje

 

Czwartek (26.04)

18:00 w podz. i z prośbą dla Anetty i Jarosława

 

Piątek (27.04)

18:00 + Zygmunt FORMELA

 

Sobota (28.04)

18:00 ++ Jan KURS (w 10. rocznicę śmierci), Józef i pokrewni

 

Niedziela (29.04)

09:00 w podz. i z prośbą dla całej rodziny PODJASKICH
11:00 w rocznicę ślubu pp. Aliny i Stanisława, o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla rodziny KULAS
18:00 ++ Gerard DUŁAK, Agnieszka, Franciszek i Janusz

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 


 

Za SPRZĄTANIE kościoła i pomieszczeń parafialnych w minioną sobotę dziękuję rodzinie p. Zbigniewa Kruszyńskiego (21.04.) z ul. Długiej. O tę pomoc na przyszłą sobotę proszę rodzinę pp. Nakielskich (28.04.). Proponowany nr tel. w razie potrzeby zastępstwa w sprzątaniu kościoła (tel. 887.820.014). Następne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to: rodzina; pp. Szlagowscy (05.05.); pp. Szmidt (12.05.). Kolejna ulica, którą proszę o sprzątanie kościoła to ul. Rzemieślnicza.

Od dzisiejszej niedzieli (Dobrego Pasterza) do soboty przeżywamy w kościele Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętając o darze powołania dla s. Karoliny, błagajmy Dobrego Boga o powołania męskie z naszej parafii.

W tygodniu biuro parafialne czynne we WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK przez 30 min po wieczornej Mszy św. – w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, dziś (22.04.) wolontariusze z Kartuskiego Hospicjum Domowego zbierają przed kościołem ofiary

Na dziś (22.04.) po Mszy o 11:00 rodzice dziewcząt ze scholi zaproszeni są na spotkanie w zw. z planowanym wyjazdem integracyjnym

W święto św. Marka (25.04.) po Mszy św. o 18:00, a także w tzw. Dni Krzyżowe (7-9.05.) na Mszach św. o 7:00, będziemy modlić się o urodzaje – widząc jak wiele czynników, często niezależnych od nas, wpływa na jakość i ilość zebranych plonów, bądźmy jak najliczniej zebrani na modlitwie z naszymi rolnikami, aby Dobry Bóg zechciał pobłogosławić ich tegoroczną pracę – wszyscy korzystamy z ich pracy.

PIELGRZYMKA DO KALISZA (27-29.04.2018): wyjazd ze Skorzewa piątek o 15:00 / powrót do Skorzewa niedziela ok. 20:00; odwiedzimy Górkę Klasztorną / Skrzatusz / Bąblin / Gostyń / Kalisz / Licheń Przewidywany koszt pielgrzymki : 350 zł od osoby. Posiłki: piątek (obiado-kolacja), sobota (śniadanie i obiado-kolacja), niedziela (śniadanie). ZAPISY W ZAKRYSTII. – jest jeszcze 7 wolnych miejsc.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE (22.29 IV oraz 03 V 2018):

Patrycja SZLAGOWSKA, panna, zam. Skorzewo, ul. Kościelna 10 ma zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński z Krzysztof P. RAMCZYKOWSKI, kawaler, zam. Kościerzyna, ul. Kossaka 7;

Elżbieta JAKUBEK, panna, zam. Skorzewo, ul. Zielona Dolina 4/1 ma zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński z Krzysztof TREPCZYK, kawaler, zam. Łapalice, ul. Krótka 1;

Paulina K. CZAPIEWSKA, panna, zam. Skorzewo, ul. Kościelna 14 ma zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński z Patryk J. PANASIUK, kawaler, zam. Drawsko Pomorskie, ul. H. Siemiradzkiego 10.

Kto znałby okoliczności wykluczające sakramentalność tych związków jest w sumieniu zobowiązany do niezwłocznego poinformowania o tym lokalnego duszpasterza.

w związku z kończącym się okresem grzewczym, pragnę podziękować panu Antoniemu Tuskowi za bezpłatną obsługę obu kotłowni, a także wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu opału na przestrzeni jesień 2017 – zima 2018; na ogrzewanie kościoła zużyto 10 ton peletu, a piec w domu parafialnym spalił ok. 6 ton miału i 40 m3 drewna. W stosunku do zeszłego roku poziom spalania obniżył się w kościele o ok. 2 tony, a w domu parafialnym o prawie 10 ton miału, dzięki możliwości palenia drewnem. Dziękując za okazaną pomoc, ośmielam się życzyć naszym budynkom parafialnym takiej samej ofiarności parafian w nowym sezonie.

Woda na cmentarzu będzie odkręcona na długi weekend majowy

Do odebrania najnowszy nr czasopisma Pielgrzym i Mały Pielgrzym

Przed bierzmowaniem kandydaci będą mieli 4 próby w kościele (obecność obowiązkowa): piątek 04.05. o 19:00 / wtorek 08.05. o 19:00 / wtorek 15.05. o 19:00 / sobota 19.05. o 15:15 (spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków: sobota 19.05. 14:00 – 15:00).

W sobotę (2.06.) od 7:00 do 18:00 wraz z dziećmi z klas IV. będziemy świętować I. rocznicę ich I. Komunii Św. W I. piątek miesiąca (1.06.) będzie okazja do spowiedzi, a w sobotę pojedziemy do Pelplina – Mątów – Kwidzyna – Piaseczna. Zapraszam do udziału w tym wyjeździe również rodziców tych dzieci.

Postanowieniem naszych biskupów, w związku z kwestią ochrony danych osobowych, w biurze parafialnym zaświadczenia będzie można wydawać tylko osobom zainteresowanym lub na podstawie pisemnego upoważnienia osoby zainteresowanej

 


 

Zakończenie modlitwy wiernych (środa):

Przyjdź Duchu Święty zapal w nas ogień Swojej Miłości, abyśmy całą Wspólnotą Parafialną dobrze przygotowali się do przeżycia Misji Świętych. Prosimy Cię Duchu Święty, módl się w nas i otwórz serca na Słowo Boga. Niech to Słowo umocni naszą wiarę i doprowadzi do zjednoczenia z Bogiem obecnym w Sakramentach i z naszymi braćmi i siostrami. Duchu Święty – obdarz darem Słowa Misjonarza, który podjął się trudu przeprowadzenia tych misji. Niech czas Misji będzie czasem nowej Pięćdziesiątnicy dla naszej Parafii. Matko Boża Nieustającej Pomocy – módl się…

Zakończenie modlitwy wiernych (codziennie poza środą):

„Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na w/w. Amen.”

PO BŁOG. KOŃCOWYM ODMAWIANA JEST MODLITWA

Święty Michale Archaniele broń nas w walce…