Niedziela (06.05)

6. Niedziela Misyjna

09:00 ++ Teresa, Małgorzata, Leon STENCEL
11:00 ++ Franciszek i Franciszka EDEL (chrzest)
12:00 Nabożeństwo Majowe + Różaniec i wymiana tajemnic Róż Różańcowych
18:00 z okazji urodzin Pawła GAŃSKIEGO, w podz. i z prośbą
18:00 w podz. i z prośbą dla członkiń Róży Św. Jadwigi

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 

Poniedziałek (07.05)

św. Wojciecha [Patrona Polski]

07:00 Msza św. o urodzaje (bez procesji)
13:45 – 15:00 Próba do I. Komunii Św.
18:30 + Zygmunt CZERWIONKA + Nabożeństwo majowe
19:30 Spotkanie przed pielgrzymką do Wejherowa

 

Wtorek (08.05)

Św. Stanisława [uroczystość – patrona Polski]

07:00 Msza św. o urodzaje (bez procesji)
16:30 Próba do bierzmowania
18:00 + Bernadeta ETMAŃSKA (w rocznicę śmierci) + Nabożeństwo majowe

 

Środa (09.05)

07:00 Msza św. o urodzaje (z procesją)
18:00 + Stanisław, Paweł, Jadwiga, Teresa oraz rodzice + Nowenna + Nab. majowe
19:00 Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z roku 2017

 

Czwartek (10.05)

07:00 w int. pielgrzymów i tych co nie mogą iść na pielgrzymkę
18:00 ++ Gertruda CIEMIŃSKA (w 7. rocznicę śmierci) oraz Józef CIEMIŃSKI + Nabożeństwo majowe

 

Piątek (11.05)

18:00 + Urszula CYGERT – KUKLIŃSKA (z okazji urodzin) + Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

 

Sobota (12.05)

18:00 + Kazimierz i dusze w czyśćcu cierpiące + Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego

 

Niedziela (13.05)

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

09:00 za członków Róży Matki Bożej Fatimskiej oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin
11:00 za członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin + Nabożeństwo majowe + Nowenna do Ducha Świętego
18:00 ++ Zofia i Edmund oraz Zofia i Franciszek
20:00 różaniec i fatimska procesja ze świecami dookoła kościoła

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 


 

Za SPRZĄTANIE kościoła i pomieszczeń parafialnych w minioną sobotę dziękuję rodzinie pp. pp. Szlagowskich (05.05.) z ul. Długiej. O tę pomoc na przyszłą sobotę proszę rodzinę Szmidt (12.05.). Proponowany nr tel. w razie potrzeby zastępstwa w sprzątaniu kościoła (tel. 887.820.014). Następne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to z ul. Rzemieślniczej: pp. Recław (19.05.); RODZICE DZIECI Z KLASY II. (piątek 25.05. – ze wzgl. na I. spowiedź w sobotę 26.05.); pp. Bober (02.06.); pp. Lipscy (09.06.); pp. Jakusz (16.06.); z ul. Łąkowej: pp. Kiełpin (21/23.06.); pp. Podjascy (30.06.); pp. Mejer (07.07.); pp. Makurat (14.07.); pp. Chrapkowscy (21.07.); pp. Dąbrowscy (28.07.); pp. Jereczek (04.08.); pp. Stenka (11.08.); Kobus (18.08.).

W tygodniu biuro parafialne NIEczynne; w sytuacjach naglących proszę o kontakt telefoniczny

Dziś, w niedzielę 06.05., przeżywamy 5. niedzielę przygotowującą naszą parafię do wrześniowych Misji Świętych – kazania głosi ks. dr Józef Pick, proboszcz parafii NSPJ w Starogardzie Gd.

Dziś (06.05.) kolekta inwestycyjna – zbieramy na wymianę dachu kościoła

Nabożeństwo majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o 11:00.

Poniedziałek (07.05.) o 19:30 (Msza św. odbędzie się o 18:30) spotkanie dla pielgrzymujących do Wejherowa – zapraszam szczególnie młodzież do bierzmowania oraz dorosłych, którzy mogą zaopiekować się niepełnoletnimi w czasie pielgrzymki – (pielgrzymka odbędzie się w dniach 10-14 maja).

W tzw. Dni Krzyżowe (7-9.05.: pon-wt-śr) na Mszach św. o 7:00, będziemy modlić się o urodzaje – ta intencja leży szczególnie na sercu rolnikom, ale zapraszam na te Msze wszystkich bo wszyscy korzystamy z ich pracy; poniedziałek i wtorek Msza bez procesji, środa Msza z procesją

Do odebrania jest najnowszy numer czasopisma Pielgrzym

w związku z kończącym się okresem grzewczym, pragnę podziękować panu Antoniemu Tuskowi za bezpłatną obsługę obu kotłowni, a także wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu opału na przestrzeni jesień 2017 – zima 2018; na ogrzewanie kościoła zużyto 10 ton peletu, a piec w domu parafialnym spalił ok. 6 ton miału i 40 m3 drewna. W stosunku do zeszłego roku poziom spalania obniżył się w kościele o ok. 2 tony, a w domu parafialnym o prawie 10 ton miału, dzięki możliwości palenia drewnem. Dziękując za okazaną pomoc, ośmielam się życzyć naszym budynkom parafialnym takiej samej ofiarności parafian w nowym sezonie.

Woda na cmentarzu będzie odkręcona na długi weekend majowy

Do odebrania najnowszy nr czasopisma Pielgrzym i Mały Pielgrzym

Przed bierzmowaniem kandydaci będą mieli jeszcze 3 próby w kościele (obecność obowiązkowa): wtorek 08.05. o 16:30 / wtorek 15.05. o 19:00 / sobota 19.05. o 15:00 (spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków: sobota 19.05. o 14:00 – 15:00).

Ostatni etap przygotowania parafialnego do bierzmowania naszej młodzieży to Nowenna do Ducha Św., przed uroczystością Jego Zesłania (20.05. o 18:00); Nowenna będzie odmawiana codziennie (11-19.05) w ramach Nab. Majowego

W przyszłą niedzielę (13.05) Nabożeństwo Fatimskie (różaniec i procesja ze świecami dookoła kościoła) o 20:00

W sobotę (2.06.) 7:00 – 18:00 wraz z dziećmi z klas IV. będziemy świętować I. rocznicę ich I. Komunii Św. W I. piątek miesiąca (1.06.) będzie okazja do spowiedzi, a w sobotę pojedziemy do Pelplina – Mątów – Kwidzyna – Piaseczna. Zapraszam do udziału w tym wyjeździe również rodziców tych dzieci. SPOTKANIE DLA RODZICÓW – środa 09.05.2018 o 19:00.

 


 

Nowenna do Ducha Świętego (przed bierzmowaniem)

1, 4 i 7 Dzień Nowenny

Panie Jezu Chryste, W dniu Wniebowstąpienia nakazałeś swym Apostołom nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca. Mówiłeś do nich: “Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym… Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami.., aż po krańce ziemi.” ( Dz 1. 4-8). Za przykładem Apostołów, którzy z Maryją, Matką Twoją i innymi Twoimi uczniami trwali 9 dni jednomyślnie na modlitwie oczekując obietnicy Ojca, także i my pragniemy się przygotować przez wspólną modlitwę na przyjście Ducha Świętego. Wierzymy, że On nieustannie zstępuje na Kościół, udziela mu swoich darów, ożywia go i przenika swoją mocą i miłością. Wierzymy, że to On objawia światu Boga Ojca i Ciebie, naszego Pana, Zbawiciela wszystkich ludzi. Pragniemy otrzymać moc Ducha Świętego i dzięki niej być Twoimi świadkami w naszej rodzinie, w naszym kraju i gdziekolwiek nas poślesz. Dlatego prosimy Cię: Ześlij na nas Ducha Twego!

 • Panie Jezu, który jesteś Prawdą, Mądrością i Odblaskiem Ojca, ześlij Twoją światłość i prawdę, abyśmy zawsze słowem i czynem byli Twoimi świadkami wobec wszystkich ludzi. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Panie Jezu, który wstąpiłeś do Ojca, ześlij na nas Tego, którego obiecałeś, abyśmy otrzymali moc z nieba. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Panie Jezu, spraw, niech prowadzi nas Duch Boży, abyśmy postępowali zawsze jak dzieci Boga. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Objaw wszystkim narodom Twoją Ewangelię, aby wszyscy zostali doprowadzeni do posłuszeństwa wierze. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Ześlij na nas Ducha Świętego, abyśmy wobec ludzi wyznawali, że jesteś Królem i Panem. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Spraw, aby postępowanie każdego z nas pociągało bliźnich do Ciebie, przynosiło im dobro i zbudowanie. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Niech przybędzie Twój Duch i łaskawie kieruje dziejami świata, odnawiając oblicze ziemi. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Prowadź światłem Ducha Świętego tych, którzy nami rządzą. Niech będą Twoimi sługami dla dobra wszystkich. – Ześlij na nas Ducha Twego.
 • Ty który w dniu Pięćdziesiątnicy wezwałeś do Kościoła rozproszone ludy, spraw przez Ducha Twojego, aby cały świat zjednoczył się w wierze. – Ześlij na nas Ducha Twego.

A teraz módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan, Jezus Chrystus: Ojcze nasz…

Prosimy Cię, Panie, niech Duch Święty zapali nas tym ogniem który nasz Pan Jezus Chrystus zesłał na ziemię pragnąc, by mocno rozgorzał. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. – Amen.

 

2, 5 i 8 Dzień Nowenny

Panie Jezu Chryste! Na Ostatniej Wieczerzy Apostołom zasmuconym zapowiedzią Twego bliskiego odejścia od świata obiecałeś Pocieszyciela, Ducha Świętego. Powiedziałeś wtedy: “Ja będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ w was przebywa i w was będzie.” (J 14,16-17) Twoja obietnica się spełniła. Duch Święty w pięćdziesiątym dniu po Zmartwychwstaniu zstąpił na Kościół i zamieszkał w nim na zawsze. Napełnia Kościół i rządzi nim, zespala go i jednoczy zstępując nieustannie przez Sakramenty, uświęcając chleb i wino, aby się stały Ciałem i Krwią Twoją, i uświęcając tych, którzy je przyjmują. On utrzymuje Kościół w ciągłej młodości. Wierzymy, Panie, w Jego obecność wśród nas. Wierzymy, że Duch Święty, który zamieszkał w Twoim świętym człowieczeństwie, mieszka w nas i jednoczy z Tobą i Ojcem, czyni nas jednym ciałem. Niechaj Jego łaska nieustannie uświęca Twój Kościół i prowadzi do pełnej jedności z Ojcem. Dlatego wołamy: “Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!”

 • Ześlij, Panie, Ducha Twego, którego miałeś posłać, aby Kościół Twój nieustannie odnawiał się i odmładzał. – Uświęć nas w Duchu Św., Panie Jezu.
 • Wejrzyj, Panie, na wszystkich, którzy noszą imię chrześcijan, by Duch Święty doprowadził ich do jedności.. – Uświęć nas w Duchu Św., Panie Jezu.
 • Jezu Chryste wiekuisty Pasterzu, obdarz mądrością i rozwagą naszych pasterzy, aby prowadzili Twe owce skutecznie do zbawienia. – Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu.
 • Spraw, aby kierował nami nie duch świata, lecz Duch Święty, który od Ciebie pochodzi. – Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu.
 • Ześlij na Kościół Ducha jedności, aby ustąpiły niezgoda, nienawiść i podziały. – Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu.
 • Udziel nam pomocy Ducha Świętego, aby nas oczyszczał i umacniał. – Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu.
 • Przygotuj, Panie dusze wiernych ożywiającą Twą łaską, aby z radością przyjmowali dary Ducha Świętego. – Uświęć nas w Duchu Św., Panie Jezu.
 • Daj nam szczerą miłość, abyśmy się wzajemnie po bratersku miłowali. – Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu.

Módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan, Jezus Chrystus: Ojcze nasz…

Boże, który zesłałeś Ducha Świętego na swoich Apostołów, spełnij ufne prośby Twojego ludu, a skoro dałeś nam łaskę wiary, obdarz nas również pokojem i jednością. Przez Chrystusa, Pana naszego. – Amen.

 

3, 6 i 9 Dzień Nowenny

Panie Jezu Chryste! Niegdyś w świątyni Jerozolimskiej wołałeś do ludu: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we mnie, niech przyjdzie do mnie i pije!” Jak rzekło Pismo: “Strumienie wody żywej popłyną z Jego wnętrza” ( J 7, 37-38). A powiedziałeś to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Ciebie. W każdym z nas, obmytym wodą chrztu, powtarza się ten cud, który zapowiedziałeś: wytryska z głębi naszych dusz strumień życia nadprzyrodzonego, którego źródłem jest Duch Święty. To On oświeca nas światłem wiary, budzi nadzieję zmartwychwstania, rozlewa w sercach miłość. Z Jego hojności otrzymujemy siedem darów, których pełnia jest w Tobie. Z Jego łaski pochodzą cnoty i dobre uczynki, które Twój Apostoł nazywa owocami Ducha Świętego: “Owocem zaś Ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobro, wierność, łagodność, opanowanie” (Gal 5, 22-23). To Duch Święty uczy nas modlitwy, “gdy bowiem nie umiemy się modlić tak jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8, 28). Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus” (1 Kor 12,3). Cała nasza świętość, nasze osobiste podobieństwo do Ciebie, Chryste, ma źródło w Duchu Świętym, który w nas mieszka. Dlatego wierząc w to, wołamy: “Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie”.

 • Niech Twoje słowo, Chryste, mieszka w nas w obfitości, abyśmy składali Tobie dziękczynienie w psalmach, hymnach i pieśniach pełnych Ducha.
  – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Ty nas uczyniłeś przez Ducha Świętego dziećmi Bożymi, daj nam, abyśmy w tym samym Duchu razem z Tobą nieustannie wielbili Boga Ojca. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Udziel nam mądrości w działaniu, byśmy wszystko czynili dla chwały Boga. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Napełnij nas radością i pokojem w wierze, abyśmy obfitowali w nadzieii i mocy Ducha Świętego. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Połącz nas ze sobą Duchem Twoim, aby nas nigdy od Twojej miłości nie odłączyło utrapienie, ucisk ani prześladowanie. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Ześlij Ducha Twego, upragnionego gościa naszych dusz i nie dozwól, abyśmy Go kiedykolwiek zasmucili. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Panie, który przenikasz i znasz serca ludzkie, prowadź nas zawsze drogą szczerości i prawdy. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Udziel nam łaski, abyśmy nie osądzali naszych bliźnich ani nie gardzili nimi, ponieważ wszyscy staniemy kiedyś przed Twoim sądem. – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.
 • Ześlij Ducha Twego, światłość najświętszą, aby napełnił nasze serce.
  – Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie.

A teraz módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan Jezus Chrystus: Ojcze nasz…

Spraw, prosimy Cię, Wszechmogący Boże, niech zajaśnieje nad nami blask Twojej chwały, a Duch Święty niechaj Twoim światłem umocni serca tych, którzy odrodzili się przez łaskę. Przez Chrystusa, Pana naszego. – Amen.