Niedziela (15.04)

09:00 ++ Agnieszka (w 9. rocznicę śmierci), Antoni, Damian, Mirosław, Katarzyna, Szczepan
11:00 w 52. rocznicę ślubu pp. Józefy i Brunona PODJASKICH, w podz. i z prośbą
18:00 ++ Bogusława i Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 

Poniedziałek (16.04)

18:00 w ur. Piotra i Pawła, o zdrowie i błogosławieństwo Boże
19:00 + Zygmunt JAKUBEK (w 6. rocznicę śmierci)

 

Wtorek (17.04)

18:00 + Maria Jolanta HINC (1. rocznica śmierci)

 

Środa (18.04)

Próba do I. Komunii Św. 8:30 – 11:30

18:00 ++ Anastazja, Franciszek, Jan, Maksymilian FAJTEK
19:00 Nowenna i  Spotkanie Wspólnoty Marana-Tha

 

Czwartek (19.04)

Próba do I. Komunii Św. 8:30 – 11:30

18:00 + Maciej ZWARA (z okazji urodzin)
19:00 w 80. rocznicę urodzin p. Jadwigi RAMCZYK, w podziękowaniu i z prośbą

 

Piątek (20.04)

18:00 w podz. i z prośbą w rocznicę ślubu pp. Ireny i Adama

 

Sobota (21.04)

18:00 ++ Józef, Agata, Walerian i Jan KURS

 

Niedziela (22.04)

09:00 ++ z rodz. PEPLIŃSKICH, JAKUBEK i STENCEL
11:00 w rocznicę ślubu pp. Ilony i Marcina, w podz. i z prośbą
18:00 w 43. rocznicę ślubu pp. Bernadety i Romana, o Boże błog. na dalsze lata oraz opiekę Matki Bożej dla rodziny

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

 


 

Za SPRZĄTANIE kościoła i pomieszczeń parafialnych w minioną sobotę dziękuję grupom WOLONTARIATU i SCHOLI (14.04.) O tę pomoc na przyszłą sobotę proszę p. Zbigniewa Kruszyńskiego (21.04.) z ul. Długiej. Proponowany nr tel. w razie potrzeby zastępstwa w sprzątaniu kościoła (tel. 887.820.014). Następne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to: rodzina; pp. Nakielscy (28.04.); pp. Szlagowscy (05.05.); pp. Szmidt (12.05.)

Dziś, w związku z planowanym na sobotę 21.04. dniem drzwi otwartych w Collegium Marianum, katolickim liceum męskim w Pelplinie, gościmy dziś w parafii ks. Piotra Stoltmana, uczącego tam matematyki, informatyki i chemii

Dziś w Szczecinie i Warszawie odbywają się Marsze dla Życia. Jest to forma wsparcia dla inicjatywy obrony życia dzieci z podejżeniem choroby. Proszę parafian o osobistą modlitwę przez cały ten tydzień w intencji ochrony życia poczętego. Niech tej modlitwie towarzyszy osobista lektura Listu do Rzymian (w zw. z Tygodniem Biblijnym 15-21.04.2018). Tak, aby Pan Bóg mógł sam nas upewniać co do swojej woli w tej sprawie.

W tygodniu biuro parafialne czynne we WTOREK przez 30 min po wieczornej Mszy św. – w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, w niedzielę 22.04.2018 r., wolontariusze z Kartuskiego Hospicjum Domowego będą zbierać do puszek ofiary po Mszach św. o 9:00 i o 11:00.

Na przyszłą niedzielę (22.04.) po Mszy o 11:00 rodzice dziewcząt ze scholi zaproszeni są na spotkanie w zw. z planowanym wyjazdem integracyjnym

W przyszłym tygodniu (25.04.) w święto św. Marka po Mszy św. o 18:00, a także w tzw. Dni Krzyżowe (7-9.05.) na Mszach św. o 7:00 będziemy modlić się o urodzaje – widząc jak wiele czynników, często niezależnych od nas, wpływa na jakość i ilość zebranych plonów, prośmy jak najliczniej zebrani na modlitwie z naszymi rolnikami, aby Dobry Bóg zechciał pobłogosławić ich tegoroczną pracę

PIELGRZYMKA DO KALISZA (27-29.04.2018). Ogólny zarys pielgrzymki : wyjazd ze Skorzewa piątek o 15:00 / powrót do Skorzewa niedziela ok. 20:00; odwiedzimy Górkę Klasztorną / Skrzatusz / Bąbli / Gostyń / Kalisz / Licheń Przewidywany koszt pielgrzymki : 350 zł od osoby. ZAPISY W ZAKRYSTII. – zapisały się już 43 osoby, jest jeszcze 10 miejsc.

Postanowieniem naszych biskupów, w związku z kwestią ochrony danych osobowych, w biurze parafialnym zaświadczenia będzie można wydawać tylko osobom zainteresowanym lub na podstawie pisemnego upoważnienia osoby zainteresowanej

 


 

Zakończenie modlitwy wiernych (środa):

Przyjdź Duchu Święty zapal w nas ogień Swojej Miłości, abyśmy całą Wspólnotą Parafialną dobrze przygotowali się do przeżycia Misji Świętych. Prosimy Cię Duchu Święty, módl się w nas i otwórz serca na Słowo Boga. Niech to Słowo umocni naszą wiarę i doprowadzi do zjednoczenia z Bogiem obecnym w Sakramentach i z naszymi braćmi i siostrami. Duchu Święty – obdarz darem Słowa Misjonarza, który podjął się trudu przeprowadzenia tych misji. Niech czas Misji będzie czasem nowej Pięćdziesiątnicy dla naszej Parafii. Matko Boża Nieustającej Pomocy – módl się…

Zakończenie modlitwy wiernych (codziennie poza środą):

„Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na w/w. Amen.”

PO BŁOG. KOŃCOWYM ODMAWIANA JEST MODLITWA

Święty Michale Archaniele broń nas w walce…