Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skorzewie obejmuje teren 2 wsi: Skorzewo i Stara Sikorska Huta. Znajduje się na granicy dekanatów, stężyckiego i kościerskiego; na granicy gmin, kościerskiej i stężyckiej; na granicy powiatów, kościerskiego i kartuskiego. Ponadto Skorzewo znajduje się na trasie dawnej magistrali węglowej tzw. „Francuskiej” Maksymilianowo-Kościerzyna-Gdynia (kilka połączeń dziennie z Gdynią i Kościerzyną). Charakterystykę Skorzewa dopełnia fakt, iż ok. 1/5 parafian pracuje za granicą.

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym mogą przebywać jednocześnie

300 osób (75% miejsc)

Zachęcam do zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej oraz do korzystania z miejsc na zewnątrz świątyni

W wyniku takich obostrzeń Msze święte niedzielne i towarzyszące im nabożeństwa będą odprawiane w następującym porządku:

spotkanie Żywego Różańca