Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skorzewie obejmuje teren 2 wsi: Skorzewo i Stara Sikorska Huta. Znajduje się na granicy dekanatów, stężyckiego i kościerskiego; na granicy gmin, kościerskiej i stężyckiej; na granicy powiatów, kościerskiego i kartuskiego. Ponadto Skorzewo znajduje się na trasie dawnej magistrali węglowej tzw. „Francuskiej” Maksymilianowo-Kościerzyna-Gdynia (kilka połączeń dziennie z Gdynią i Kościerzyną). Charakterystykę Skorzewa dopełnia fakt, iż ok. 1/5 parafian pracuje za granicą.

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym mogą przebywać jednocześnie

23 osoby (1 os. na 20m²)
w przestrzeni dla wiernych
+ służba ołtarza.

W wyniku takich obostrzeń Msze święte niedzielne i towarzyszące im nabożeństwa będą odprawiane w następującym porządku:

17:00 Msza św. niedzielna
Msza św. niedzielna

09:00 Msza św.
11:00 Msza św.
Godzina Miłosierdzia + Komunia św.
Msza św.